''İnşallah Galatasaray'ı yeneceğiz''

Fenerbahçe'nin yıldız oyuncularından Mesut Özil, Galatasaray ile oynanacak derbi maç öncesimnde açıklamalarda bulundu.

''İnşallah Galatasaray'ı yeneceğiz''
18 Kasım 2021 - 01:24 - Güncelleme: 18 Kasım 2021 - 01:28
Galatasaray - Fenerbahçe derbisi öncesi Fenerbahçe'nin yıldız ismi Mesut Özil, FB TV'ye konuştu. 

Mesut Özil, ''Kariyerinde Galatasaray derbisini nerede görüyorsun?'' sorusuna ''Tabii en üst zirve. Çünkü küçük yaştan beri Fenerbahçeliyim. Derbileri seyrederek büyüdük. O yüzden pazar günü ilk 11’de olursam, Allah bana nasip ederse, derbide olacağım. Heyecanlıyım, mutluyum. İnşallah güzel bir maç olur. İnşallah orada 3 puanı alacağız.'' yanıtını verdi.

Çocukken izlediği derbi maç ortamlarını anlatan Özil, ''Ya evde aileyle, ya da Almanya’da kahvehanelere giderdik. Orada karışık bir atmosferde izlerdik. Yarısı Fenerbahçeli, yarısı Galatasaraylı olurdu. Biz tabii Fenerbahçe’yi desteklerdik. Kazandığımızda da çok sevinirdik, mutlu olurduk.'' ifadelerini kullandı.

''Bu formayı giymek her zaman hayalimdi''

''Fenerbahçe formasıyla oynamak sana neler hissettiriyor?'' sorusuna Mesut Özil, ''Çok gurur verici. Bu çubuklu formayı giymek her zaman hayalimdi. Allah nasip etti. Dediğim gibi çok mutluyum. İnşallah bu sezon da takımıma yardım edebilirim. Takım olarak hedeflerimiz var. Kendi hedeflerim de var: Bu takıma sahada en iyi şekilde yardım etmek. İnşallah başarırız. İnşallah sezon sonunda da takım olarak hedeflerimize ulaşırız.'' dedi.

Çok motive olduklarını belirten Özil, ''Birkaç futbolcu eksik. Milli takımlardan yarın geri dönecekler. Hazırlıklara devam ediyoruz.  Geçtiğimiz günlerde çok çalıştık. Takım olarak çok motiveyiz. Sahada zaten belli oluyor, herkesin morali yüksek. Maç heyecanı var. Dediğim gibi hazırlıklar çok çok iyi gidiyor. Pazar günü inşallah hazır olup, Galatasaray’ı da yeneceğiz.'' diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum