İsmail Kartal: Frey ve Barış Alıcı'yı istiyoruz

Kartal, Fenerbahçe’den Michael Frey’in yanı sıra Barış Alıcı'yı da kiralamak istediklerini, Frey’in oynayıp oynamayacağına teknik ekip olarak kendilerinin karar vereceğini belirtti.

İsmail Kartal: Frey ve Barış Alıcı'yı istiyoruz
15 Temmuz 2019 - 15:11 - Güncelleme: 15 Temmuz 2019 - 15:21

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren transfer döneminin hareketli takımı Çaykur Rizespor'un teknik direktörü İsmail kartal medyanın karşısına çıktı.

Erzurum Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde 5 Temmuz’da hazırlıklara başladıklarını, 9 Temmuz’da Erzurum’a geldiklerini kaydeden Kartal, çalışmaların olumlu ve verimli geçtiğini söyledi.

Transferde çok aceleci davranmadıklarını vurgulayan İsmail Kartal, “İstediğimiz oyuncuları alabilmek için ekibimizle, kulüple beraber en ince ayrıntılarına kadar değerlendirip titizlikle devam ediyoruz. Birkaç oyuncu daha gelecektir. Sportif direktörümüz Yılmaz Bal transferle ilgili görüşmeleri sürdürüyor. Vedat Muriqi transferi sırasında Fenerbahçe'den alınan genç oyuncular Oğuz Kağan, Mahsun ve Burak takıma katıldı. El Kabir de takıma katıldı. Eksik bölgelerimizi tamamlayabilmek için transfer çalışmaları en hızlı şekilde devam ediyor. Transfer kolay bir süreç değil. Faydalı olacağına inandığımız, ekonomik ve Rizespor’un sportif başarısı anlamında gelecek oyuncuları titizlikle belirlemeye çalışıyoruz. Bu oyuncuları takıma katabilmek için çok çalışıyoruz. İnşallah en kısa sürede oyuncuları kadromuza katarak lige en iyi şekilde hazırlanıp başlamak istiyoruz” açıklamasında bulundu.

Frey ve Barış

Kartal, Fenerbahçe’den Michael Frey’in yanı sıra Barış Alıcı'yı da kiralamak istediklerini, Frey’in oynayıp oynamayacağına teknik ekip olarak kendilerinin karar vereceğini belirtti.

Takımdan 12 futbolcunun gittiğini, buna karşılık 7-8 transfer daha yapmak istediklerini anlatan İsmail Kartal, “Şu ana kadar 4-5 oyuncu geldi. 7-8 oyuncu daha almak istiyoruz. Bunların bazıları direkt takımda oynayacağını düşündüğümüz isimler, diğerleri genç ve gelecek için yatırım olarak düşündüğümüz isimler. Bu oyuncuların alınmasıyla ilgili planlama içindeyiz” şeklinde konuştu.

Mustafa Denizli'nin takımıyla özel maç

İsmail kartal ayrıca cumartesi günü Mustafa Denizli'nin çalıştırdığı İran'ın Traktör Sazi takımıyla bir hazırlık maçı yapacaklarını da ifade etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum