İsmail Kartal ve Dzeko açıklaması

Fenerbahçe, teknik direktör İsmail Kartal ile golcü oyuncu Edin Dzeko arasında sorun yaşandığına dair çıkan haberleri yalanladı.

İsmail Kartal ve Dzeko açıklaması
01 Mayıs 2024 - 00:02
Fenerbahçe, teknik direktör İsmail Kartal ile golcü oyuncu Edin Dzeko arasında sorun yaşandığına dair çıkan haberlerle ilgili bir açıklama yayınladı. Fenerbahçe'den yayınlanan açıklamada bu haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Fenerbahçe'den yapılan açıklamada ''Bazı mecralarda yer alan Teknik Direktörümüz İsmail Kartal ile oyuncumuz Edin Dzeko arasında sorun yaşandığına dair iddialar üzerine açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur. Öncelikle Beşiktaş derbisinde Teknik Direktörümüzün yapmış olduğu oyuncu tercihleri tamamen maça odaklı ve rakibin oyun yapısına yöneliktir. Bu ve benzeri kararlar takımımız içerisinde gündem konusu dahi olmamaktadır. Bahsi geçen iddiaların doğru olmadığını; gerek geleneksel gerek dijital mecralarda özellikle son dönemde artan bu ve benzeri yalan haberlerinin dikkate alınmamasını taraftarlarımızdan ve kamuoyundan rica ederiz'' ifadeleri kullanıldı.

İsmail Kartal, Fenerbahçe'nin Trendyol Süper Lig'de Beşiktaş ile oynadığı derbide Edin Dzeko yerine ilk 11'de Michy Batshuayi'ye şans vermişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum