İşte istifanın sebebi!

Beşiktaş'ın Konferans Ligi'nde oynadığı Lugano maçının ardından istifa eden teknik direktör Şenol Güneş'in istifa kararının altında yatan gerçekler belli oldu.

İşte istifanın sebebi!
07 Ekim 2023 - 10:29
Beşiktaş'ın geçen sezon Süper Lig’de 3. olması ve Ziraat Türkiye Kupası’na erken havlu atmasının ardından bu yaz transfer döneminde ezeli rakiplerinin gölgesinde kalması ile başlayan 'taraftar tepkileri' şok kararlara yol açtı. Önce teknik direktör Şenol Güneş görevinden istifa etti, ardından kulüp başkanı Ahmet Nur Çebi ve yönetim kurulu Olağanüstü Seçimli Genel Kurul kararı aldı. Cuma günü siyah beyazlı kulübün sosyal medya hesaplarından peş peşe açıklanan bu kararların perde arkasında yaşananlar şöyle:

Lugano bardağı taşırdı

Lugano karşısında 2-0 öne geçen siyah beyazlı takımın son 10 dakikada yediği gollerle 3-2 mağlup olması yönetime karşı zaten tepkili olan taraftarların öfkesini doruğa çıkardı. İsviçre ekibinin attığı üçüncü golün ardından neredeyse tüm taraftarlar Çebi ve yönetimini istifaya çağırdı.

"Toplantı yapacağız"

Son derece üzgün olan Çebi, maçın bitiş düdüğüyle birlikte yönetici arkadaşlarına, "Kimse bir yere gitmesin, burada toplantı yapacağız" dedi. Hemen Tüpraş Stadı’nın salonuna geçildi ve son yaşananlar konuşuldu.

Güneş'ten veda konuşması

Başkan Çebi, teknik direktör Şenol Güneş’e de haber gönderip toplantıya katılmasını rica etti. Kısa süre sonra Güneş de geldi. Çok üzgün ve moralsiz olduğu görülen tecrübeli hoca, kimsenin beklemediği bir hamle yapıp kısa bir veda konuşması yaptı: "Sayın Başkanım, bugüne kadar takım için çok fazla şey yaptınız. Maddi manevi olarak arkamızda durdunuz. Sizi daha fazla zorda bırakmamak, önünüzü açmak için istifa kararı aldım. Hepinize bana verdiğiniz destek için teşekkür ediyorum."

"Sizden rapor istiyorum"

Güneş'in bu sözlerine ilk karşılık Çebi’den geldi: "Beşiktaş Kulübü’ne hizmetleriniz ve anlayışınız için biz de size teşekkür ediyoruz. Takımın başarılı olması için elinizden gelen her şeyi yaptığınızı, gerektiğinde büyük fedakarlıklarda bulunduğunuzu hepimiz biliyoruz. Sizden takımın son durumu hakkında bir rapor hazırlamanızı rica ediyorum. Bu sezon yaşanan istikrarsızlığın sebeplerini detaylarıyla anlatmanızı istiyorum."

Vedalaştı ve ayrıldı

Ahmet Nur Çebi’nin bu sözlerinin ardından Şenol Güneş tüm yöneticilerle vedalaşıp stattan ayrıldı.

(Hürriyet)

YORUMLAR

  • 0 Yorum