İşte kırmızı kartların sebebi!

Trendyol Süper Lig'de, Fenerbahçe'nin Kayserispor'u 4-3'lük skorla mağlup ettiği maçın son dakikalarında Fred ve Mert Hakan Yandaş'a kırmızı kart gösteren Zorbay Küçük'ün raporu belli oldu.

İşte kırmızı kartların sebebi!
21 Aralık 2023 - 11:39 - Güncelleme: 21 Aralık 2023 - 11:41
Fenerbahçe’nin Kayserispor’u 4-3 mağlup ettiği maçın son dakikasında iki kırmızı kart gösteren hakem Zorbay Küçük’ün maç raporu belli oldu.

Zorbay Küçük, Fenerbahçeli futbolcu Fred’in küfür ettiğini ve bu yüzden Brezilyalı oyuncuya doğrudan kırmızı kart gösterdiğini raporuna yazdı. Küçük, Mert Hakan’ı ise şiddetli itirazlarından ötürü ikinci sarı karttan oyundan ihraç ettiğini raporunda belirtti.

Zorbay Küçük’ün bu raporuna göre en az 2 maç ceza alacak Fred için Fenerbahçe Kulübü PFDK cezayı açıkladıktan sonra itiraz edecek.

Fred, maçtan sonra da teknik heyet ve arkadaşlarına, hakeme veya başkasına hakaret içeren bir kelime kullanmadığını ısrarla söyledi.

Fenerbahçe’nin Tahkim Kuruluna yapacağı itirazda Fred’in küfür etmediği ve bunu maç görüntüleriyle tespit edilebileceği vurgulanacak. Böylelikle Fred’in kırmızı kartının iptal edilmesi istenecek.

Fred Süper Kupa'da olacak mı?

Fred, 4 veya üzeri men cezası almazsa Suudi Arabistan’daki Süper Kupa maçında oynayabilecek.

Futbol Disiplin Talimatı’nın 92. Maddesinin 6. Ve 7. Fıkra hükümlerine göre, 4 maç ve üzeri ceza alan isimlerin cezaları, ulusal organizasyonlardaki bütün maçlarda geçerli oluyor.

Ancak men cezası 4 maçın altındaysa hüküm sadece ceza alınan organizasyonda uygulanıyor.
Fred, 4 maçtan az ceza alırsa bu cezalarını sadece Süper Lig maçlarında çekecek.

(Haber Global/Sercan Hamzaoğlu)

YORUMLAR

  • 0 Yorum