''İstifa etmek bir mecburiyet''

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, gündeme dair son konular hakkında basın toplantısı düzenlerken TFF hakkında sert eleştirilerde bulundu.

''İstifa etmek bir mecburiyet''
04 Aralık 2021 - 13:04
Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu Basın Toplantısı Salonu'nda açıklamalarda bulundu. Burak Elmas'ın öne çıkan açıklamaları şu şekilde;

Göreve geldiğimiz günden itibaren basın önüne çıkmamaya, maçlardan sonra demeç vermemeye, temsil makamı olduğumuza vurgu yapmak istedik. Şunu belirtmek isterim ki buralara çıkmak beni mutlu etmiyor. Göreve geldiğimiz günden itibaren basın önüne çıkmamaya, maçlardan sonra demeç vermemeye, temsil makamı olduğumuza vurgu yapmak istedik. 

''Bağırmak, çağırmak gibi şeylerin etkisi çok kısa''

Bugün bağırmak, çağırmak, masaya yumruğunu vurmak gibi beklentilerin olduğunu biliyorum ama bunların etkisi çok kısa. Bugün böyle bir beklentiniz varsa bunu göremeyeceksiniz. Bizim amacımız popüler olarak değil, Galatasaray için doğruları yaparak bu koltuktan ayrılmak. Ben Galatasaraylıyım. Her hareketimin hesabını önce kendi Galatasaraylılığıma, sonra camiaya ve taraftara veriyorum.

Herkesin eşit şartlarda yarıştığı, cezaları ve ödülleri eşit şartlarda aldığı bir federasyon istiyoruz. Galatasaray'a verilen cezalardan ziyade farklı takımlara, kişilere verdiği, vermediği cezalar önemlidir. Bugün içinde bulunduğumuz durumda, Türk futbolu dibi görmüş durumda. Yaptığım açıklamaların hepsinin arkasındayım. Galatasaray'ın bağırmaktan, çağırmaktan farklı bir misyonu var.

''Planımızın önündeki tek engel futbolu yönetenler''

Kendi söylediklerimi ve bunlara verilen cevapları, bu kişiler anlatabilirler. Suçun bir cezası vardır, suç kişiye ve kuruma göre değişmez. Ceza verilecekse herkese aynı şekilde ceza verilsin. Türk futbolu için Galatasaray'ın çok büyük bir misyonu var. TFF'yi istifaya davet etmiyorum, bunun bir mecburiyet olduğunu söylüyorum. 5 senelik planımızın önündeki tek engel futbolu yönetenlerdir.

''Popüler başkan istemiyorum''

Kulüpler Birliği toplantılarında hiçbir kulüp hakemlerden memnun değil. Ancak TFF mevcut durumu sürdürmekte ısrarcı. Bundan sonra gelecek federasyon başkanının popüler olmamasını istiyorum. Kuralları bilen ve herkese eşit uygulayabilen biri olmalı. Hakem hataları futbolcularımızı etkiliyor. Verilen ya da verilmeyen kararlarla oyuncular etkileniyor. Haklı rekabetin olmadığını düşünüyorlardır.

Türk Milli Takımı bizim milli takımımız. Milli Takım konusunu hiç konuşmadık. Galatasaray camiası Milli Takım'a futbolcu verdiği için gurur duyuyor. Tam tersi Milli Takım'ın bütün oyuncularını biz vermek isteriz. Milli Takım'ın performansını aşağı çekecek kararlar almamız mümkün değildir. Galatasaray Yönetimi, bugün itibariyle TFF'de yapılan görüşmelere ve kişilere samimiyeti yoktur. Onların söyledikleri şeylere güvenip, harekete etmeyeceğiz.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum