'Jesus'u suçlamıyorum'

Galatasaray'ın şampiyon hocası Okan Buruk, hem mutlu sonla biten hikâyeyi anlattı hem de transfer çalışmalarıyla ilgili önemli mesajlar verdi

'Jesus'u suçlamıyorum'
17 Haziran 2023 - 09:32
Galatasaray'ın evladı, rekorların adamı, şampiyonluğun mimarı Okan Buruk FANATİK'e konuştu. Ustalık döneminde Sarı-Kırmızılı takıma geldiğini belirten 49 yaşındaki teknik adam şampiyonluğun kırılma anlarını, Mauro Icardi'nin son durumu ve yeni sezon transferleriyle ilgili düşüncelerini paylaştı. Buruk, Galatasaray'ın hedefinin Şampiyonlar Ligi olduğunu da ekledi.

İşte Okan Buruk'un Fanatik'e yaptığı açıklamalar;

Dursun başkan, yönetim kurulu ve benim için dezavantajlarla dolu bir sezondu. 13. bitirilen sezon oyuncular üzerinde büyük bir yıkıma neden olmuştu. 24 Haziran'da imza atmıştım. Takımı yenilememiz gerekiyordu. Sezona da çok az oyuncuyla başladık. İlk kampa Abdülkerim ve Kazımcan gelmişti. Diğer transferler devam eden süreçte geldi. Böyle bir süreçte doğru mesajlar verip doğru transferler yapmanız gerekiyordu.

'Erden Timur'un rolü önemliydi'

Hızlı bir aksiyon aldık. Transfer aslında çok zor bir süreç. Gittim oyuncuyla görüştüm hemen kadroya kattım gibi düşünebiliyor insanlar. Boşta olan oyuncu için kolay ama onda bile ailesi çıkıyor, menajer çıkıyor. Aldığımız aksiyonlar doğruydu, biz burada futbolcu almak için oyuncu almadık. Doğru oyuncular üzerine gittik. Oyuncu izleme ekibi ve benim belirlediğim oyunculardı. Erden Bey de hızlı aksiyon olarak kademeli olarak bu oyuncuları kadroya kattı. Erden Bey'in aldığı rol ve ikna süreci çok önemliydi.

Doğru zamanda geldim'

Dursun Özbek camiayı birleştirici bir rol üstlendi ve bunu sağladı. Erden Timur yaptığı transferler ve duruşuyla herkesin sevgisini ve saygısını kazandı. Güçlü bir yönetim kurulu olması bunların hepsi benim için büyük şans oldu. Ben de son 5 yılda 2 kupa kazanmıştım ve çalışmak için zamanım gelmişti. Bu ekiple olması daha güzel oldu. Belki başka zaman gelsem bu başarı gelmeyecekti. Doğru zamanda doğru insanlar bir araya geldi ve bu başarı ortaya çıktı.

'Hak edilmiş bir şampiyonluk'

88 puan çok yüksek bir puan. 28 galibiyet, 4 beraberlik ve 4 mağlubiyet. Önemli bir başarı. Son 10 yılın puan ortalamalarına baktığımız zaman bunu görebiliyorsunuz. Belki de yakın zamanda yakalanamayacak başarı olarak görüyorum bunu. Gol sayısı dışında bütün verilerde ilk sıradayız. Oynadığımız oyunun karşılığını doğru bir şekilde aldığımızı düşünüyorum. En yakın rakiplerimize 8 ve 10 puan fark attık. Ne kadar hak edilmiş bir şampiyonluk olduğunu görebiliyoruz. Galatasaray bu kadro ve oyun kalitesiyle Türkiye Ligi’ne ayrı bir değer kattı diyebiliriz.

Sezon başındaki fotoğraf

Bu görüntü yanlış değerlendirildi. Biz Jesus'la iki kez salonda konuştuk. Sayın Ali Koç bizi tanıştırdı. En son başka bir yere giderken Jesus'a elimi uzattım, görmedi. Biraz görüntünün kurbanı oldu. Sayın Jesus'u suçlamak istemiyorum. Sadece görüntü kurbanı.

Icardi yorumu

Icardi benim hep hafızamda kalacak. Hem oyuncu hem de insan olarak çok değerli. Sezon içinde birbirimizi destekledik. İtalyanca konuşuyorduk. Maçtan sonra da teşekkür ettim. Oğlum Ali Yiğit için önemliydi. Bu unutamayacağımız bir resim.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum