Juventus'un gözü Türkiye'de

Buffon'un emekliye ayrılacak olmasının ardından yeni kaleci transferi arayışında olan Juventus'un Trabzonspor'uın Milli kalecisi Uğurcan Çakır'ı yakından izlediği belirtildi.

Juventus'un gözü Türkiye'de
14 Mart 2021 - 12:41
Trabzonspor’da her geçen sezon yükselen performansıyla alkış toplayan Uğurcan Çakır, Avrupa’nın dev kulüpleri tarafından izleniyor. Son dönemde ise en ciddi takip İtalyan devi Juventus tarafından başlatıldı. Juve’nin scout ekibi, yeni ve gelecek vaat eden bir kaleci arayışında olduğu için 24 yaşındaki Uğurcan’ı listeye dahil etti.

Sene başından beri sürekli performansını artıran Uğurcan, Juve yetkilileri tarafından beğeniliyor. Serie A ekibinin mevcut kadrosunda efsane eldiven Gianluigi Buffon’un 43 yaşına gelmesi ve artık veda zamanının yaklaşması, 30 yaşını aşan Wojciech Szczesny’ye alternatif aranması nedeniyle Uğurcan Çakır bir anda liste başına çıktı.

Juventus yakından izliyor

Ayrıca Juventus’un 2001’den beri kadrosunda tuttuğu Buffon örneğinde olduğu gibi uzun yıllar kaleyi devralacak üst düzey ve genç bir isim aradığı aktarıldı. Özellikle Fenerbahçe’ye 1-0 kaybedilmesine karşın yaptığı 6 kurtarışla maçın en iyi isimlerinden olan Uğurcan, Juventus tarafından daha da yakın takibe alındı.

Avrupa Futbol Şampiyonası’nda da Türkiye’nin birinci kaleci olması beklenen Uğurcan için kısa zamanda önemli bir karar verilecek. Bordo-mavili eldiven için ya EURO 2021 beklenecek ya da turnuva öncesi daha ciddi taliplerle de çıkmadan transfer bitirilecek. Ancak bunun için de 24 yaşındaki kalecinin Trabzonspor’la sezon sonuna kadar göstereceği performans belirleyici olacak. (Fanatik)


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum