Kayserispor Hikmet Karaman'la devam kararı aldı

Deplasmanda İH Konyaspor'a 2-1 yenilerek 17. basamakta kalan İM Kayserispor'da teknik direktör Hikmet Karaman'a destek kararı çıktı.

Kayserispor Hikmet Karaman'la devam kararı aldı
01 Ekim 2019 - 13:39

Süper Lig'in 6. Haftası'nda deplasmanda İttifak Holding Konyaspor'a 2-1 yenilerek 17. basamakta kalan İstikbal Mobilya Kayserispor'da teknik direktör Hikmet Karaman'a destek kararı çıktı.

Konya'da oynanan maç sonrası istifa sinyali veren Hikmet Karaman ile yönetim kurulu arasında yapılan görüşmenin ardından, deneyimli teknik adamın görevine devam etmesi kararı alındı.

İM Kayserispor resmi sitesinden yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Teknik direktörümüz Hikmet Karaman, saha sonuçlarının beklenen seviyede gerçekleşmemesi üzerine bugün yönetim kurulumuzla yaptığı görüşmede, Kayserispor'un faydasına olacaksa, herhangi bir tazminat talebi olmaksızın görevi bırakabileceğini, bu konuda kulüp başkanımızın vereceği karara saygılı olacağını ifade etmiştir. Kulüp başkanımız, yönetim kurulu ve diğer ilgililerle seri görüşmeler yapmış, bu aşamada hocamızın görevden ayrılmasının uygun olmayacağı kanaati oluşmuştur. Verilen karar teknik direktörümüzle paylaşılmış, kendisi de buna saygı duyarak görevinde kalmıştır. Yönetim kurulumuz, istenmeyen skorlara etki eden birçok faktör varken, en kolayı olan hoca değişikliği alışkanlığına itibar etmemiştir. Yapılacak istişareler sonucu Kayserispor için en doğru karar verilecektir."

YORUMLAR

  • 0 Yorum