Kim Min-Jae'nin serbest kalma maddesi

Fenerbahçe'nin Güney Koreli stoperi Kim Min-Jae'nin serbest kalma maddesi nedeniyle takımdan ayrılması gündemde.

Kim Min-Jae'nin serbest kalma maddesi
27 Mayıs 2022 - 11:27
Kim Min-jae, Fenerbahçe 'de daha ilk sezonunda taraftarın sevgilisi oldu ve Avrupa devlerinin de dikkatini çekti. Yönetim, 24 yaşındaki savunmacıyı en az 1 sezon daha kadroda tutmak istiyor. Ancak sözleşmesindeki 23 milyon Euro'luk (402 milyon TL) serbest kalma bedeli nedeniyle Sarı-Lacivertliler'in bu konuda yapabileceği fazla bir şey yok. 

Fenerbahçe Yönetimi, Kim'le ilgilenen kulüplere net bir mesaj göndererek, "Almak isteyen, serbest kalma bedelini öder" demişti. İngiliz basınına göre Tottenham ve Everton, İtalyan medyasına göre ise Napoli bu rakamı ödemeye hazır. Sakatlığı sonrası tedavi için ülkesine giden ve halen burada bulunan Kim'in vereceği karar merakla bekleniyor. Güney Koreli stoper, Avrupa'dan gelen tekliflerden birinin kabul ederse, Fenerbahçe kadrodaki en önemli isimlerden birini kaybedecek, ancak kasasına 402 milyon TL gibi müthiş bir parayı koymuş olacak.

Kim yerine gelebilecek adaylar

Sarı-Lacivertliler, Kim'in ayrılık ihtimaline karşılık yerini dolduracak isimler için çalışmalara başladı. Ön plana çıkan iki isim var. Bunlardan biri, Portekiz'de Guimaraes ile çok iyi bir sezon geçiren Abdul Mumin. 23 yaşındaki stoper, ilk kez Gana Milli Takımı'ndan davet aldı. Diğer aday ise Haret Ortega. Toluca forması giyen 22 yaşındaki Meksikalı savunmacı, bir süre önce Fenerbahçe'yi sosyal medyadan takip etmeye başlamıştı. Yönetim iki oyuncuyu, yeni gelecek teknik adama sunacak ve alacağı yanıta göre harekete geçecek. (Fanatik)
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum