Lucescu: Ekibime büyük güvenim var

İzlanda maçı öncesinde açıklamalarda bulunan A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Mircea Lucescu, iki takım için de önemli bir maça çıkacaklarını, kaybeden takımın devam edemeyeceğini belirtti. Lucescu, ilk 11’de Sabri’nin olup olmayacağı yönündeki soruları da yanıtladı.

Lucescu: Ekibime büyük güvenim var
06 Ekim 2017 - 02:37 - Güncelleme: 06 Ekim 2017 - 02:39

İzlanda maçına iyi hazırlandıklarını söyleyen Mircea Lucescu, şöyle konuştu:

"Sakinliği korumak çok önemli. Bu cesaret ister ve aynı zamanda güven ister. İki ekip de üst seviyede futbol oynuyor. İzlanda uzun zamandır beraber oynuyor ve birbirlerini iyi tanıyorlar. Organize ve disiplinli bir ekip. Fizik güçlerini ortaya koyan, uzun toplarla oynayan ancak büyük hatalar yapan bir takım. Sadece orta sahada değil iki kalenin önünde oynanacak bir maç olacak. Güçlerini kullanıyor ancak çok da hata yapıyorlar. Hiç ikili mücadeleyi kaybetmemeliyiz. Buna karşı koyacak fizik gücüne sahibiz. Bizim teknik oyuncularımız çok daha fazla ve kaliteli. Sakin ve sabırlı olmamız lazım. Hata yapacak bir duruma düşmemeliyiz. Ekibime büyük güvenim var"

Lucescu, "Sabri Sarıoğlu ile ilgili düşünceleriniz nelerdir? Yarın ilk 11'de görebilir miyiz?" sorularını "Çok kolay değil bu ekibe herhangi bir oyuncunun bir anda girmesi. Sabri, yarın ilk 11'de oynayamayacak ancak 3 gün sonra bir başka maçımız var. Burada olmayı hak etti. Yaşı önemli değil. Kalitesini beğendim. Göztepe'ye büyük katkıları olduğu görülüyor" diye yanıtladı.

“Ben bu cezayı hak etmedim”

FIFA'nın kendisine verdiği 1 maçlık cezayla ilgili olarak Lucescu, "Saygı duymak zorundayım. Açıkçası bu konuyla ilgili çağrılıp dinlenilmek isterdim. Avrupa futbolunda 50 yıldan fazla tecrübeye sahip olarak bunu hak ediyordum. Benim ekibime karşı mağlubiyete mal olan hakeme hak verilmesi. Herkes biliyor ki ben cezalandırıldım. Ben bu cezayı hak etmedim. Karar bu, ne yapmamız gerekiyorsa yapacağız." şeklinde konuştu. 

Kaynak : Deniz Açık (AA)

YORUMLAR

  • 0 Yorum