Mahmut Uslu transfer gündemini açıkladı

Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu’nda konuşan Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, transferle ilgili açıklamalarda bulundu.

Mahmut Uslu transfer gündemini açıkladı
29 Temmuz 2017 - 14:08 - Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 14:10

Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulunun olağan toplantısının ardından soruları yanıtlayan Uslu, birçok konuya açıklık getirdi.

İşte Mahmut Uslu’nun açıklamalarından satır başlıkları:

- Simon Kjaer

"Kjaer'le ilgili şu an kesinleşmiş bir şey yok. Görüşmeler devam ediyor. Net bir şey yok"

- Moussa Sow & Robin van Persie

"Sow gelmek istiyor ama gelemiyor. Çünkü kulübü bırakmıyor. Van Persie'yle ilgili transfer haberleri yalan. Van Persie'nin sakatlığı dizinden. Adale değil. Bu hafta döner. 'İstiyorum.' diyor hocaları ama ben de çok şey istiyorum. Yıllık maaşı ve bonservisini ödeyebileceklerse bizim için sorun yok"

- Hatem Ben Arfa & Lucas Lima

"Lima yılbaşına kadar kulübüne bağlı. Basın aynı mevkii için iki oyuncu yazıyor (Ben Arfa ve Lima), sonra seyirci tepki gösteriyor. Ben Arfa'nın kulübünden 7 milyon avro alacağı var. Kulübüne , 'O parayı bana ver, sonra ben başka takıma giderim.' diyor. 'Ben Arfa'yı nerede oynatacağım?' dediğim zaman tepki gördüm ama ben orada, 'Aldığımız oyuncular bir otursun, onları görelim.' demek istedim"

- Eljif Elmas

"Elfij Elmas, çok önemli bir oyuncu. FIFA bir ayda karar verirse oynayıp oynamayacağı belli olacak. Karar vermezlerse bekleyecek. Avrupa'nın birçok önemli kulübü oyuncuyu istiyor"


- Emre Mor

"Hazırlık maçlarında gol atıyor, bırakmazlar herhalde. Oralardan oyuncu almak kolay değil. Adamlar 10 milyon avro vermiş. Ajax'a falan kiralıyorlar genelde"

- Sturm Graz

"Takımı çok iyi gördüm. Sturm Graz da çok iyi takım. Sadece defansları sıkıntıydı. Tüm hatlarıyla geliyorlar. Bu sene liglerinde şampiyonluğa oynayacaklar. Philipp Zulechner sakatlanmasaydı işimiz zorlaşırdı. Çok iyi takımları var"

- Gregory van der Wiel

"Van der Wiel'e 2 disiplin cezası verdik, o cezaların iptali için FIFA'ya gitti. Takıma sezon başı yapılan testler, geç geldiği için şimdi ona da yapılıyor. Kulüpten alacağı yok. İsteyen var, görüşülüyor"

YORUMLAR

  • 0 Yorum