Mandzukic'in yeni rotası Türkiye'mi?

Al Duhail’den ayrılan Mario Mandzukic, yıllar sonra Türkiye'ye gelecek mi? Tabii ki 34 yaşındaki Hırvat golcünün peşinde birçok takım olacak. Peki Mandzukic'in yeni rotası için en güçlü ihtimaller neler?

Mandzukic'in yeni rotası Türkiye'mi?
09 Eylül 2020 - 17:43

FUTBOO | Katar kulübü Al Duhail’den ayrılan Mario Mandzukic’in yeni macerasının neresi olacağı merak konusu! Ocak ayından bu yana formasını giydiği Al Duhail’den ayrılan 34 yaşındaki Hırvat golcü Mandzukic’in yeniden Avrupa’da forma ihtimali konuşulurken, gidebileceği adresler arasında Türkiye de var.

Galatasaray ve Fenerbahçe

Mario Mandzukic daha önce de Süper Lig’den Galatasaray ve Fenerbahçe ile anılmıştı. Özellikle Juventus döneminde Türk takımlarının da gündemine gelen Mandzukic, Katar sonrası yolunu Türkiye’ye çevirebilir. Gelecek sezon planlarını yapan Galatasaray ve Fenerbahçe için adı geçen 34 yaşındaki golcü oyuncunun bonservis bedelinin olmaması da bir avantaj gibi görünüyor. Son günlerde Galatasaray ve Fenerbahçe'nin yanı sıra Beşiktaş'ın da tecrübeli golcü ile ilgilendiği ortaya çıktı. 

Hem yabancı sınırı hem de ayrılacak oyuncuların durumuna göre Galatasaray ya da Fenerbahçe, Hırvat golcü için hamle yapabilir. Böyle bir durumda eğer Mandzukic de kabul ederse biraz geç de olsa Hırvat golcüyü Süper Lig’de izleyebiliriz.

MLS

MLS kulüpleri her zaman kariyerinin sonlarına gelmiş yıldız oyuncular için iyi bir alternative olmuştur. LA Galaxy, Los Angeles FC, New York City FC, gibi takımların yanı sıra David Beckham’ın sahibi olduğu Inter Miami de Hırvat golcü için önem çıkan MLS ekiplerinden olarak görünüyor.

Dinamo Zagreb

Mario Mandzukic de birçok futbolcu gibi adını Avrupa’ya duyurduğu yere gidebilir, Dinamo Zagreb. Ekonomik olarak Dinamo Zagreb bu transferi karşılayamaz ancak Hırvat golcü eve dönmek için birçok fedakarlık yaparsa, bu transfer de gerçekleşebilir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum