'Mbappe'ye benzetiyorlar, benim idolüm Ronaldo'

Galatasaray'ı milli futbolcusu Barış Alper Yılmaz, EURO 2024 öncesi açıklamalarda bulundu.

'Mbappe'ye benzetiyorlar, benim idolüm Ronaldo'
07 Haziran 2024 - 18:11 - Güncelleme: 07 Haziran 2024 - 18:13
A Milli Takım'la EURO 2024'te mücadele edecek olan Barış Alper Yılmaz, TRT Spor'a konuştu.

İşte Barış Alper Yılmaz'ın sözleri;

62 maç... Hayatımda ilk defa bu kadar maça çıktım. Hepsi Okan Hoca'nın sayesinde ona teşekkür ediyorum. Fiziğime iyi bakıyorum, bende çember diye bir olay var. O çemberin içinde sadece ailem, iş arkadaşlarım, yakın hissetiğim insanlar var. Onlarla vakit geçiriyorum, kafam dağılıyor, bana çok iyi geliyor. Sezon içinde çok fazla dışarı çıkmıyorum, evdeyim. Kendime oluşturduğum bir konfor alanım var. Genelde bilgisayar oyunları oynuyorum. Zaten hep antrenman ve maç oluyor, rahatlamak gerekiyor.

Nerede görev verilirse...

Mevki ayırmıyorum, hocam nerede görev verirse oynamaya çalışıyorum. Hele milli formada hiç ayırmıyorum. Nerede görev verilirse katkı vermeye çalışıyorum. 'Stoper oyna' denirse de oynamaya çalışırım.

Transfer sorusuna yanıt

Transfer işlerine hiç bakmıyorum. Ben işime odaklıyım, menajerim ilgileniyor o konularla. Zaten kulübümle sözleşmem var. Bizim işimiz bu, olursa zaten gereken yapılacaktır.

Osayi-Samuel yorumu

Osayi ile taraftarlar bizi rekabete sokuyor. O da çok güçlü gerçekten. Onunla değişik bir enerjimiz var. O pozisyonda o gülünce ben de kendimi tutamadım gülmeye başladım.

Mbappe'ye benzetiyorlar

Genelde beni Mbappe'ye benzetiyorlar. Yüzümün yarısını onunla birleştiriyorlar falan... Benim örnek aldığım en büyük isim Cristiano Ronaldo. O tünelde o bakışmalar nasıl olacak çok merak ediyorum. Tabii ki benim de hayallerim var. Ben de bir Türk olarak ülkemi yurt dışında temsil etmek istiyorum.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum