Mehmet Demirkol'dan Galatasaray yorumu: 'Fark...'

Galatasaray, Hatayspor'u 3-0 ile geçerken Mehmet Demirkol karşılaşmayı değerlendirdi.

Mehmet Demirkol'dan Galatasaray yorumu: 'Fark...'
06 Aralık 2020 - 11:41 - Güncelleme: 06 Aralık 2020 - 13:45
Galatasaray'ın Hatayspor'u 3-0 yendiği maçı değerlendiren Mehmet Demirkol, Fanatik Gazetesi'ne yazdığı maç yorumunda şu sözleri kullandı;

Galatasaray’ın özellikle ilk yarıda, karşı presle sağladığı rakip yarı alan oyunu takdire şayan. Yüksek bir dinamizmle hemen topları geri kazandılar, geniş alanda hücum ettiler. Feghouli’nin oyunu geriden organize edişi, Oğulcan, Taşdemir, Kılınç’ın bu oyuna verdiği dinamik iki yönlü destek çok değerliydi. Topa sahip olup akın sürekliliği sağladılar. Bunun karşılığı olan sayıda olmasa da 2-3 net şans da buldular. 

''2 hafta önceye dönülmüş gibi''

Sayısal durumdan bağımsız olarak geçen haftaki netlikte, golcüyü demarke netlikte pozisyonda buluşturma konusunda 2 hafta önceye dönülmüş gibiydi. Burada bir gerileme olsa da Diagne’nin büyük bir beceriyle attığı golden daha net 2 pozisyonu çok kötü vuruşlarla harcadığını söylemek lazım.

''Geçen haftadan farklı olarak...''

Geçen haftaki oyun ve istatistikler standardı çok yukarı çektiği için burada bir eksiklik görmek haksızlık olabilir. Ancak üzerinde durulması gereken bir eksiklik de var. Geçen haftadan farklı olarak Hatayspor’un özellikle orta sahada tek bir verkaç yapabildiğinde savunma kanatlarının arkasına direkt toplarla kaçabildi.

''Gecenin bonusu''

Özellikle ikinci yarıda Gökhan Karadeniz’in oyuna girişiyle kırmızı kart görüşü arasında geçen 17 dakika boyunca Hatayspor iki çok net gollük pozisyon ve kesin bir saha hakimiyeti sağladı. Son 2 haftadan farklı olan buydu. Gökhan oyundan atıldıktan sonra ise perde kapandı. Genç Kerem’in attığı gol gecenin her anlamda bonusu oldu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum