Merih Demiral'dan Portekiz yorumu

A Milli Takım'ın başarılı isimlerinden Merih Demiral, EURO 2024'teki Portekiz maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

Merih Demiral'dan Portekiz yorumu
20 Haziran 2024 - 17:45
A Milli Takım'ın tecrübeli savunmacılarından Merih Demiral, EURO 2024'te Gürcistan karşısında aldığımız galibiyeti ve oynayacağımız Portekiz maçını değerlendirdi. Düzenlenen basın toplantısında konuşan Merih Demirel, Cristiano Ronaldo'nun hala çok tehlikeli bir oyuncu olduğunu dile getirdi.

Gürcistan galibiyetiyle ilgili konuşan Merih Demiral, ''Çok iyi başlangıç yaptık. Hepimiz çok mutluyuz. Ortam gayet iyi. Antrenmanlarımız, tempo çok iyi. Oynayan, oynamayan herkes çok iyi durumda. Şimdi önümüzde daha zorlu bir maç var, Portekiz maçı. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Gürcistan maçı gayet iyiydi. Bazı zamanlarda bazı zorluklar çektik ama üstesinden geldik. İkinci maçta daha iyi olacağımızı düşünüyorum'' dedi.

Portekiz ile oynayacağımız maçı da değerlendiren Demiral, ''Portekiz çok iyi bir takım. Hem tecrübeli hem iyi genç oyuncuları var. Biz şu an gayet iyi durumdayız. O yüzden bizim için de avantaj. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Çünkü statta çok güzel atmosfer oluyor. Gurbetçi vatandaşlarımız bizi çok iyi destekliyor. Arkamızda onlar itici güç. Onların da desteğiyle galibiyet alacağımızı düşünüyorum'' ifadelerini kullandı.

Merih, "Ronaldo ile Türkiye-Portekiz maçıyla ilgili konuştunuz mu?" sorusunu da yanıtladı ve "Gruplar ilk belli olduğunda konuşmuştuk. Şu an konuşamadık. Maçtan önce konuşuruz. Ronaldo’nun seviyesi şu an gayet iyi. Çok profesyonel, herkese örnek olan bir futbolcu. Suudi Arabistan’da da karşılıklı oynadığımızda iyi durumdaydı. Hiçbir şey kaybetmiş değil. Ronaldo her zaman çok tehlikeli, çok büyük bir oyuncu. Tabii ki çok dikkat etmemiz gerekiyor defans olarak. Herkes elinden gelenin en iyisini yaparak belki de dünyanın en iyi oyuncusuna karşı en iyi savunmayı yapacaktır. 39 yaşında bu golleri atmak kolay değil'' şeklinde konuştu.

İlginizi çekebilecek haberler
Altan Tanrıkulu ve Türkiye yorumu
Uğur Meleke'nin çarpıcı Türkiye yorumu
Türkiye Portekiz maçı yorumları ve analizleri EURO 2024

YORUMLAR

  • 0 Yorum