Mesut Özil'den Türkiye'nin Mühendis Kızları projesine destek

İngiltere Premier Lig'de Arsenal forması giyen Mesut Özil, "Türkiye’nin Mühendis Kızları" projesine destek verdi.

Mesut Özil'den Türkiye'nin Mühendis Kızları projesine destek
24 Aralık 2019 - 12:54

İngiltere Premier Lig kulüplerinden Arsenal'de forma giyen Mesut Özil, "Türkiye’nin Mühendis Kızları" projesine destek oldu.

Mesut Özil; Sosyal medya alanı Twitter hesabından; yapımı devam eden 1915 Çanakkale Köprüsü'nde inşaat mühendisi olarak çalışan "Türkiye’nin Mühendis Kızları" projesi kapsamında eğitim alan Kübra Mutlu'nun görüntüsünü paylaştı.

Özil, "İşte bir diğer 'Senin Hikayen Bizim Sesimiz' (YourStoryOurVoice) kampanya videosu. Hikayen için teşekkürler Kübra. O bir inşaat mühendisi ve cinsiyet eşitsizliğine karşı mücadele ediyor. Bu konu hakkındaki farkındalığı hep beraber artıralım" ifadelerini kullanarak projeye destek verdi.

Türk asıllı Alman yıldızın bu paylaşamı sosyal medya da bir çok kişi tarafından beğenildi ve paylaşıldı.

Limak Vakfı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın (UNDP) ortaklığında hayata geçirilen "Türkiye’nin Mühendis Kızları" projesiyle kız öğrencilere mühendislik eğitimi olanağı sağlanıyor.

Here's another video of the campaign. Thanks for your story Kübra. She's a civil engineer and is fighting against gender inequality. Let's bring awareness to this topic  </div> <div class=

--------------

YORUMLAR

  • 0 Yorum