Midtsjö transferi için 3.5 milyon euro

Galatasaray, uzun süredir tamamlamak istediği orta saha transferini Az Alkmaar'dan Fredrik Midtsjö'yü alarak tamamladı.

Midtsjö transferi için 3.5 milyon euro
29 Temmuz 2022 - 11:05
Yaz transfer döneminin ilk gününden beri ön libero arayan Galatasaray, Az Alkmaar'dan Fredrik Midtsjö'yü bitirdi. Norveçli oyuncu için kulübüne, 3.5 milyon Euro ödenecek. 28 yaşındaki futbolcu ile 3 senelik sözleşme imzalanacak.

Fanatik'in haberine göre Galatasaray, daha önce Xeka ve Seri gibi isimlerle görüşürken, gündeme zaman zaman da Axel Witsel, Ndombele gibi yıldızlar da geldi. Hoffenheim forması giyen Florian Grillitsch ile anlaşma aşamasına kadar gelindi ancak bu kez maddiyat konusunda pürüz yaşandı. Aslan, son olarak da Hollanda Ligi ekiplerinden AZ Alkmaar forması giyen Fredrik Midtsjö ismine yoğunlaştı. Kırmızı-beyazlı kulüp ile yoğun bir pazarlık süreci açıldı. İlk etapta 2.5 milyon Euro önerilirken, sonrasında bu rakam 3.2 milyon Euro'ya çıktı. 

Son teklif kabul edildi

AZ Alkmaar Kulübü yine yapılan teklifi yetersiz bulunca bu kez Aslan, son önerisini yaptı. Hollanda ekibi güncellenip 3.5 milyon Euro'ya çıkarılan bonservis bedelini kabul etti. Diğer yandan da Norveçli futbolcu ikna edildi. 28 yaşındaki oyuncu, seneliği 1.2 milyon Euro'dan 3 yıllık kontratı kabul etti. Taraflar arasındaki görüşmelerde pürüz kalmadığı öğrenilirken, geri sayıma geçildi. Midtsjö, bir aksilik olmazsa birkaç gün içerisinde İstanbul'a gelecek ve imzayı atacak. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum