Milli Savunma Bakanlığı'ndan İrfan Can Kahveci'ye destek

Milli Savunma Bakanlığı'nca, UEFA Avrupa Ligi'nde Wolfsberg'e attığı gol sonrası asker selamı veren İrfan Can Kahveci'yi destekleyen video hazırlandı.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan İrfan Can Kahveci'ye destek
30 Ekim 2019 - 23:44

Milli Savunma Bakanlığı'nca, UEFA Avrupa Ligi'nde attığı gol sonrası asker selamı veren Medipol Başakşehir'in milli futbolcusu İrfan Can Kahveci'ye video ile destek verildi.

Bakanlığın Twitter hesabından, "İrfan Can Kahveci kardeşimiz, her şutun gol olsun, Mehmetçik'ten sana selam olsun" başlığı altında video paylaşıldı.


Videoda, Komando Marşı eşliğinde, Mehmetçiğin asker selamı durduğu fotoğraflar ve operasyon görüntüleri yer aldı.

Kahveci'nin "Bundan sonra gol attığımda hep bunu yapmak istiyorum. Neden bu kadar zorlarına gitti Mehmetçik selamı? Çünkü bizim kendimize has bir selamımız. Askerlerimizi destekliyoruz. İnşallah bundan sonra da gol atarım ve daha çok yaparım" sözlerine yer verilen video, "Mehmetçikten İrfan Can Kahveci'ye selam olsun" cümlesi ile bitiyor.

UEFA Asker Selamı için soruşturma başlatmıştı

Medipol Başakşehir'in UEFA Avrupa Ligi J Grubu üçüncü haftasında Avusturya'nın Wolfsberger takımıyla yaptığı maçtaki tek golünü kaydeden İrfan Can Kahveci, gol sevinci sırasında arkadaşlarıyla asker selamı vermişti.

UEFA, Kahveci'nin golünü haftanın en teknik hareketlerinden biri olarak gösterirken, sonrasında asker selamı vermesine soruşturma başlatmıştı.

İrfan Can Kahveci'den Milli Savunma Bakanlığına teşekkür

UEFA'nın asker selamı vermesinden dolayı soruşturma başlattığı Medipol Başakşehirli futbolcu İrfan Can Kahveci, kendisine destek veren Milli Savunma Bakanlığına teşekkür etti.

İrfan Can Kahveci, sosyal medya hesabından Milli Savunma Bakanlığına yanıt olarak yaptığı paylaşımda, "Ayağınıza taş değmesin, Allah sizden razı olsun. Ne mutlu Türküm diyene" ifadelerini kullandı.

UEFA, İrfan Can'ın, UEFA Avrupa Ligi J Grubu üçüncü haftasında Avusturya'nın Wolfsberger takımıyla yaptığı maçta attığı golün ardından gol sevincindeki asker selamıyla ilgili soruşturma başlatmıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum