Montella'dan UEFA'ya eleştiri

A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella, Hollanda maçı öncesi konuştu.

Montella'dan UEFA'ya eleştiri
06 Temmuz 2024 - 01:09
A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella, EURO 2024 çeyrek finalindeki Hollanda maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

Merih Demiral'ın aldığı ceza hakkında konuşan Montella ''Bu cezanın adil olmadığını düşünüyoruz. Çünkü siyasi bir hareket değildi. Öyle yorumlandı. Sadece doğru şekilde anlaşılmayan bir hareketti. Bu ceza Türk gururunu dizginlemez. Biz daha da arzulu daha da büyük onurla ve gururla sahaya çıkacağız ve ülkeyi gururlandırmak istiyoruz. Eminim herkes son derece motive olacaktır. Bu taraftar için de geçerli'' dedi.

Takımının performansını değerlendiren İtalyan çalıştırıcı ''Geçtiğimiz ay içerisinde oynadığımız hazırlık maçlarında çok eleştirildik. Her zaman aklınızdaki 11’i sahaya sürebileceğiniz durumda olmayabiliyorsunuz. O yüzden değişikliklere gitmeniz gerekiyor. Sahaya girdiği takdirde her oyuncu ne yapması gerektiğini biliyor. Hepsi ile gurur duyuyorum. Herkes bugüne kadar çok iyi maçlar çıkarttı. Hoca olarak ben bundan gurur duyuyorum'' ifadelerini kullandı.

Taraftarın katkısına vurgu yapan Montella ''Taraftarımız harika. Bütün maçlarda harikaydı. Son derece coşkuluydular. O coşkularını, sevgilerini stattan, otele her noktada gösterdiler. Her zaman çok doğru davranış sergilediler. Yarın da kendilerinden bunu bekliyorum. Hollanda’nın taraftarı da güçlü bir taraftar ama ben çok takip edemedim. Kasım ayında burada Almanya ile oynadık. Stadyumda neredeyse tamamen Türk taraftar vardı'' dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum