Mustafa Cengiz'den transfer eleştirisine cevap

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, transfer konusundaki eleştirilere yanıt verirken, Fatih Terim ile aralarında bir sorun olmadığıın dile getirdi.

Mustafa Cengiz'den transfer eleştirisine cevap
06 Ekim 2020 - 18:14 - Güncelleme: 06 Ekim 2020 - 18:18
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, transfer döneminin kapanmasının ardından izlenen politika hakkında konuşurken, yapılan eleştirilere de yanıt verdi.

Mustafa Cengiz, Fatih Terim ile aralarında sorun olduğu yönünde çıkan haberlerle ilgili de kısa bir yorumda bulundu. Cengiz transfer konusunda başarısız olmadıklarını söylerken ''Ben transfer konusunda şahsen başarısız olduğuma inanmıyorum'' dedi.

Mustafa Cengiz transfer yapılmaması nedeniyle gelen eleştirilere ''Galatasaray'ın 598 milyon TL limiti var. Niye kullanmıyorsunuz diyorlar. Güzel kardeşim, o bütün ücretler dahil. Harcayacağınız para değil o. Bütün teknik kadro, sporculara, menajerler ödenenden sonra elde kalan para. Bizim har vurup harman savuracak bir limitimiz yok. Bizim zaten 60 milyon euro bonservis artı futbolcu giderimiz var. Taraftarı da anlıyorum, böyle alıştılar. Hile-i desise, artık neyse adı yapın, satın, alın. Hayır efendim. Biz öyle bir şey yapamayız. Bizden bunu istemeyin'' sözleriyle yanıt verdi.

Fatih Terim ile aralarında sorun olduğu yönünde çıkan haberlere de yanıt veren Cengiz ''Fatih Terim, Türk futbolu için ikonik bir karakterdir, çok değerlidir. Başarılıya endeksli bir camiada yenilgiler insanları üzüyor, geriliyor. Biz halas-ı kalp ile hocamıza soruyoruz. Hocamıza neyi kastettiğini soruyoruz. Açıklamaları bize yeterli oluyor. Hocamızla her  zaman bir araya gelip görüşüyoruz. Hocamızla uzun süre masaya döktük her şeyi. İnsanlar bazen maç sonrası aşırı adrenalinle bazı kelimeler kullanabiliyor. Bu kelimeler yanlış yerlere çekilebiliyor'' dedi.

Florya'daki yapıyla ilgili bazı kararlar aldıklarını da söyleyen Cengiz, ''Florya'da idari ve sportif yapılandırma konusunda bazı kararlar aldık. Bu kararları uygulamaya koyacağız'' şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum