Mustafa Cengiz'den Zorlu ve VAR açıklaması

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz son günlerde gündem olan konularla ilgili açıklamalarda bulundu.

Mustafa Cengiz'den Zorlu ve VAR açıklaması
26 Aralık 2019 - 13:03 - Güncelleme: 26 Aralık 2019 - 13:47

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz son günlerde gündem olan konularla ilgili açıklamalarda bulundu.

Cengiz, Hürriyet Gazetesi'ne yaptığı açıklamada, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ve Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp'in Zorlu Center'daki görüşmesine ilişkin fikirlerini açıkladı.

Mustafa Cengiz, "Zorlu, Türk futbolu için bir milattır ve derin yaralar açmıştır. Kulüp başkanı, Federasyon başkanı ve Merkez Hakem Kurulu Başkanı bir araya gelebilir. Ama bu toplantı özel bir mekanda, daha önce açıklanmadan ve deklare edilmeden yapılamaz. VAR kayıtlarından önce Zorlu kayıtları açıklansın" sözlerini kullandı.

Mustafa Cengiz; "Rakibimizin Sayın Başkanı diyor ki; 'Biz Zorlu'ya Merkez Hakem Kurulu Başkanı'nı çağırıp hakemleri konuştuk.' Güzel! Derbi sonrasında aynı başkan çıkıp, 'Biz kendimize uygun hakemi bulduk. Bu hakemle devam edersek şampiyon oluruz' diyor. İkisini birbiri ile birleştirdiğimizde örtüşüyor.Ben bundan kuşkulanmakta haklıyım. Çünkü bu yarışın içindeyim" değerlendirmesini yaptı.

Geçen sezon 'VAR kayıtları açıklansın' dediklerinde Kulüpler Birliği'nin 17 kulüp adına bildiri yayınladığına değinen Başkan Mustafa Cengiz, "Oysa bu açıklamayı yapan 17 değil, 8 kulüptü. Firavun'un laneti gibi o bildiride imzası olan 8 kulübün 3'ü de küme düştü" ifadelerini kullandı.

Fatih Terim'in neden PFDK'ya sevk edildiğini anlamadığını da belirten Cengiz, "Fatih hocaya haksızlık yapılmıştır. Hocamızda sosyal medyadan tepkisini göstermiştir" şeklinde konuştu.

--------------

YORUMLAR

  • 0 Yorum