Mustafa Kaplan'dan Boyd sözleri

Kaplan Boyd için, “Beşiktaş hem iyi bir futbolcu hem de çok iyi bir karakter transfer ediyor. Tanıdığım en sorunsuz, en profesyonel oyunculardan biri. Çıktığı her idmanın hakkını veren, kusursuz çalışan bir oyuncu. Ekstra idmanlara önem veriyor, fiziğine çok dikkat ediyor. Kendine bakıyor, iyi dinleniyor. Bir futbolcunun yaşaması gerektiği şekilde yaşıyor. Bir o kadar da efendi bir çocuk.” diye konuştu.

Mustafa Kaplan'dan Boyd sözleri
07 Temmuz 2019 - 17:17

Yeni sezonda Gençlerbirliği'ni çalıştıracak olan Mustafa Kaplan, MKE Ankaragücü'nden eski öğrencisi Tyler Boyd'a övgü yağdırdı.

Halen ABD Milli Takımı'yla Gold Cup'ta bulunan ve Beşiktaş'ın yeni sezon için kadrosuna kattığı Tyler Boydu hakkında Mustafa Kaplan şunları söyledi:

“Beşiktaş hem iyi bir futbolcu hem de çok iyi bir karakter transfer ediyor. Tanıdığım en sorunsuz, en profesyonel oyunculardan biri. Çıktığı her idmanın hakkını veren, kusursuz çalışan bir oyuncu. Ekstra idmanlara önem veriyor, fiziğine çok dikkat ediyor. Kendine bakıyor, iyi dinleniyor. Bir futbolcunun yaşaması gerektiği şekilde yaşıyor. Bir o kadar da efendi bir çocuk.”

"10 numarada da oynar"

“Saha içerisine gelince... Abdullah hocanın sisteminde çok başarılı olacağını düşünüyorum. Çünkü çok yönlü bir oyuncu. Değişen planlarda fark yaratabiliyor. Bence en verimli olduğu mevkii sağ ön... Ancak santrfor dışında hücum hattında her bölgede ondan fayda alabilirsiniz. Ankaragücü’nde onu zaman zaman 10 numara pozisyonunda da kullandım. Yaşı genç, süratli, son vuruş becerisi olan bir futbolcu ve düzgün bir karakter. Yani çok doğru bir transfer hamlesi.”


YORUMLAR

  • 0 Yorum