''Neden dediğimi anlamışlardır...''

Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim, 5-1'lik PSV maçının ardından açıklamalarda bulundu.

''Neden dediğimi anlamışlardır...''
22 Temmuz 2021 - 00:40
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, PSV'ye karşı alınan 5-1'lik mağlubiyetin ardından basın toplantısında konuştu. 

PSV'nin galibiyeti hak ettiğini belirten Terim, maç öncesi Galatasaray taraftarlarına verdiği mesajı hatırlattı ve ''PSV, tura bizden daha yakın olan takım. Üzgünüz ama gereken neyse zaman içerisinde yapacağız. Bizden daha iyi oynadılar. Rahat bir galibiyet aldılar. Galatasaraylılar benim neden 3 sene istediğimi daha iyi anlamıştır. Takımımızın bu seviyelerde oynaması için gereken şeyleri yapacağız.'' sözlerini kullandı.

''Ne Falcao hazır, ne de Mostafa...''

Kadronun hazır olmadığını belirten Terim, ''Elimizdeki bazı mevkilerin orijinal adamı olmadığı için böyle çıktık. Ayrıca ne Falcao hazır, ne de Mostafa'yı hazır hissediyoruz. Elimizdeki iki santrfor ideal olduğu zaman, oyun planımız da ona uygun olursa koyarız. Falcao ve Muhammed hazır değildi.'' dedi.

''İlk dakikada gol yerseniz...''

Henüz 2. dakikada yenen golün de sistemi etkilediğini söyleyen tecrübeli teknik direktör, ''İlk dakikada gol yerseniz, hangi planı yaparsanız yapın oyuncular sıkıntı yaşayacaklardır. Bu seviyede böyle goller yerseniz muhakkak ki geriye düşeceksiniz.'' diyerek sözlerini tamamladı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum