'Nedenini açıklamalı, herkes bilmeli'

Süper Lig'de Kasımpaşa'ya 1-0 mağlup olan Beşiktaş'ta teknik direktör Sergen Yalçın, maç sonunda açıklamalar yaptı.

'Nedenini açıklamalı, herkes bilmeli'
05 Nisan 2021 - 01:44 - Güncelleme: 05 Nisan 2021 - 01:46
Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Kasımpaşa'ya 1-0 mağlup oldukları maçın ardından konuştu.

Mücadeleyi değerlendiren Sergen Yalçın, "Oyuna baktığımız zaman, ilk yarı basit top kayıpları yaptık. Üretkenlik anlamında normal sezonun bayağı gerisinde kaldık. Takım, skoru çevirmek için mücadele etti ama kısmet değilmiş. Sezon içinde bu tür sonuçlar olabiliyor. Bunu eksiklere bağlamak da çok doğru değil. Aldığımız sonuç bizi üzdü ama uzun bir maratonda, bu tür mağlubiyetler her zaman var." dedi.

'Tarihte bir ilk yaşadık'

Maça Halil Umut Meleri'n atanmasını da eleştiren Yalçın, "Hakemle ilgili düşüncelerimi geçen hafta söylemiştim. Gerek yok. Türk futbol tarihinde bir ilki yaşadık. Enteresan. Futbolculuk dönemimde de birçok şeye şahit olduğum için, burada söylüyorum doğal olarak. Aslında söylediğim şeyler saygı çerçevesinde ama diğer teknik direktör arkadaşlarımın da yaptığı gibi bazen isyanlarımızı elimizden geldiğince ifade etmeye çalışıyoruz. İfade etmek, bizim futbol anlayışımızda suç haline geldi gibi görünüyor" şeklinde konuştu.

Sergen Yalçın sözlerini, "Neden benim söylediklerim garipseniyor? Acayip şeyler de söylemiyorum. Oyun kuralları içinde olan şeyleri söylüyorum. MHK gibi çok ciddi bir kurumun, böyle davranması camiamızı çok üzmüştür. Genelde hakemleri aynı takıma 5-6 maç boyunca vermiyorlar. Amacın ne olduğunu anlayamadık. Kim atadıysa, kim atıyorsa, bunun nedenini herkese açıklamalı. Bunu herkesin bilmesi gerekiyor." ifadeleriyle tamamladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum