Obradovic: Bizim için destek çok önemli

Fenerbahçe Beko'nun Kirolbet Baskonia'yı 87-80 mağlup ettiği karşılaşmanın ardından Zeljko Obradovic açıklamalarda bulundu.

Obradovic: Bizim için destek çok önemli
17 Ekim 2019 - 23:53 - Güncelleme: 17 Ekim 2019 - 23:58

Fenerbahçe beko'nun Kirolbet Baskonia'yı 87-80 mağlup ettiği Turkish Airlines Euroleague karşılaşmasının ardından sarı-lacivertli takımın başantrenörü Zeljko Obradovic açıklamalarda bulundu.

Sırp çalıştırıcının sözleri şöyle:

“EuroLeague’de yaklaşık 6 ay sonra, evimizde seyircimiz önünde oynadık.  Çok mutluyum. Taraftarlara destekleri için teşekkür ediyorum. Bizim için destek çok önemli.  Rakibin ne kadar iyi bir takım olduğunu maçtan önce konuştuk. Oyun şekilleri net. Oyunun her anında ne yapmaları gerektiğini biliyorlar. Hücum ribauntları açısından çok mutluyum. Sadece 6 tane verdiler, ortalamaları genelde daha yüksek. 87 sayı ürettik.

Oyuncularımın daha iyi oynayacağımızı anlamaları lazım. Daha otomatik şekilde oynamamız gerekiyor. Çok iyi bir takıma karşı, oyuncularım 40 dakika boyunca iyi çalıştı. Henüz sezonun çok başındayız. Önümüzde uzun ve zorlu bir süreç var. Bütün oyuncularımın süre almaları gerektiğini anlamaları gerekiyor. Galibiyetten ötürü hepsini tebrik ediyorum. 

İdmanda da aynı şekilde çalışıyor. (De Colo) Burada olduğu için çok mutluyuz. Herkes ona destek oluyor. Gerekli pozisyonları sağlıyor. Her şeyi çok hızlı şekilde öğrendi. Tebrik ediyorum. Tabi ki biz daha çok takım oyuna önem veriyoruz. Taktiksel detaylar.. İnşallah bu şekilde oynamaya devam eder, diğer oyuncular da keyif alır.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum