Obradovic: Tyler Ennis ve Joffrey Lauvergne'nin zamana ihtiyaçları var

34. Erkekler Cumhurbaşkanlığı Kupası basın toplantısı Ankara’da düzenlendi. Basın toplantısında Fenerbahçe’yi başantrenör Zeljko Obradovic ve takım kaptanı Melih Mahmutoğlu temsil etti. Anadolu Efes’te ise başantrenör Ergin Ataman, babasının rahatsızlığı nedeniyle toplantıda yer alamazken, yardımcı antrenörlerden Yakup Sekizkök ve takım kaptanı Doğuş Balbay bulundu.

Obradovic: Tyler Ennis ve Joffrey Lauvergne'nin zamana ihtiyaçları var
02 Ekim 2018 - 22:24 - Güncelleme: 02 Ekim 2018 - 22:32

34. Erkekler Cumhurbaşkanlığı Kupası basın toplantısı Ankara’da düzenlendi. Basın toplantısında Fenerbahçe’yi başantrenör Zeljko Obradovic ve takım kaptanı Melih Mahmutoğlu temsil etti. Anadolu Efes’te ise başantrenör Ergin Ataman, babasının rahatsızlığı nedeniyle toplantıda yer alamazken, yardımcı antrenörlerden Yakup Sekizkök ve takım kaptanı Doğuş Balbay temsil etti. Basın toplantısında Ligler Direktörü Derya Yannier de yer aldı.

Fenerbahçe adına ilk olarak söz alan Obradovic “Finalle ilgili konuşmadan önce, Sayın Ergin Ataman’ın babasına geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum. Umarım en kısa sürede şifa bulur. Bizim için ilk resmi maç olacak. Kadrosunda çok fazla değişiklik olan bir takıma karşı oynayacağız. Her iki takımın da yarın akşam nasıl reaksiyon göstereceğini izlemek çok ilginç olacak. Bizim de takımımızda bazı yeni isimlerimiz var. Farklı bir hazırlık dönemi geçirdik çünkü birçok oyuncumuz milli takımlarıyla birlikteydi. Ama şu anda hiçbir mazeret üretmenin zamanı değil. Şu anda mümkün olan en iyi oyunu oynamaya çalışma zamanı. Umarım Ankara’da bir kez daha çok güzel bir basketbol atmosferi olur. Basketbol seyir zevki olan ve her şeyin güzel olduğu bir akşam diliyorum.” açıklamalarını yaptı.

Takım kaptanı Melih Mahmutoğlu ise, “Ben de öncelikle sözlerime sayın Ergin Ataman’ın babası hakkında konuşarak başlamak istiyorum. Biz de bugün yoldayken haberi aldık ve üzüldük. Kendisine acil şifalar diliyoruz. İnşallah sağlıklı bir şekilde hayatına devam eder. Maça gelince; burada olduğumuz için heyecanlı ve gururluyuz. Bizim için önemli bir kupa. Sezona iyi başlamak istiyoruz. Herkesin de söylediği gibi milli takım arasından gelen oyuncular oldu ama iyi durumdayız. Bu zamana kadar da hazırlık maçları istediğimiz gibi geçti. Tabii ki zorlu bir maç olacak. Anadolu Efes yeni oyunculardan kurulu, iyi bir takım. Onlara saygı duyuyoruz ve kendilerine başarılar diliyoruz. Umarım yarın herkes için sağlıklı bir maç olur. Yıl boyunca da herkes için en güzel ve sağlıklı bir sezon diliyorum.” şeklinde konuştu.

Basın toplantısında Tyler Ennis ve Joffrey Lauvergne’nin adaptasyonuyla ilgili sorulan soruya Zeljko Obradovic, “Zamana ihtiyaçları var. NBA’de söyledikleri gibi bu bir süreç işi. Geçen sezonun ilk maçıyla son maçı arasında büyük farklılık olduğunu görebilirsiniz. İdmanlara ve maçlara ihtiyacınız var. Bu şekilde oyuncular Avrupa basketbolunun nasıl olduğunu daha net anlayabilirler. Bu, sadece yeni oyuncular için de geçerli değil. Yaz dönemi çok spesifik bir dönem. Oyuncular bireysel çalışıyor, farklı milli takımlara ya da tatile gidiyorlar ve ardından tekrar Fenerbahçe’ye dönüyorlar. Bu bazı durumlarda sıfırdan başlamanız gerekiyor. Gerçek olan bu. İnanıyorum ki bütün takımlar için geçerli olan bu. Yani bu, sadece yeni oyuncular için değil tüm oyuncular için geçerli bir süreç.” yanıtını verdi.

Kaptan Melih de bu yaz yaşanan yabancı kuralı değişikliğiyle ilgili sorulan soruyu, “Elbette bu kuralla beraber başlayan bir durum değil. Bundan önceki senelerde de Türk oyuncular için her sezon önemliydi. Belki yabancı sayısı fazlaydı ama biz her zaman sahaya çıktığımızda kendimizi göstermemiz gerekiyordu. Bunu her zaman vurguladım. Kendimize düşen görevi, kaç dakika olursa olsun biz Türk oyuncular olarak her zaman yapmaya çalıştık. Milli takımda da geçen sezonki Avrupa Şampiyonası olsun, bu seneki Dünya Şampiyonası elemeleri olsun, kendimizi gösteremeye çalışıyoruz. Bu sezonki kuralla birlikte Türk oyuncular daha fazla sorumluluk alacak. Milli takımda da gördüm ki herkes bu sorumluluğun bilincinde. Biz her zaman takımlarımız için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Yapmaya devam edeceğimizden de kimsenin şüphesi olmasın.” yorumunda bulundu.

Fenerbahçe ile Anadolu Efes arasındaki 34. Cumhurbaşkanlığı Kupası finali yarın (çarşamba) 20:00'de Ankara Spor Salonu'nda başlayacak ve TRT'den naklen ekranlara gelecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum