Okan Buruk: Buraya gelen hiçbir takım kötü değil

Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk, UEFA Avrupa Ligi Son 16 Turu’nda Kopenhag eşleşmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Okan Buruk: Buraya gelen hiçbir takım kötü değil
28 Şubat 2020 - 16:59 - Güncelleme: 29 Şubat 2020 - 16:33

Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk, UEFA Avrupa Ligi Son 16 Turu’nda Kopenhag eşleşmesi ile ilgili Beinsports’a açıklamalarda bulundu.

Öncelikle dün oynanan maçta şehit haberleriyle sevinçlerinin yarıda kaldığını belirten Buruk, “Üzüntü yaşadık. İnşallah en kısa zamanda bunların sonu gelir. Çok önemli bir coğrafyadayız. En kısa zamanda daha huzurlu bir ortama geçeriz. Mehmetçiğe dünkü galibiyeti hediye ediyoruz” diye konuştu.

“Buraya gelen hiçbir takım kötü değil”

Galatasaray ile UEFA Kupası’nı kazandığı statta oynayacak olmalarını değerlendiren Buruk, “Yine aynı kupa. İkinci maçta orada olacağız. Turu geçmek için o statta olacağız. Daha önce bunu düşünmüştüm, Kopenhag çıkar mı diye. İlk çekilen kura bizdik ve hemen eşleşme belli oldu. Birçok takım aynı düşünmüştür. Bu eşleşme onların da bizim de hoşumuza gitti. Çok büyük takımlar vardı. Buraya gelen hiçbir takım kötü değil. Her takım korkulacak takım” şeklinde konuştu.

“Kopenhag çok yakın tanıdığımız bir rakip değil”

Danimarka temsilcisi Kopenhag’ın çok tanıdıkları bir ekip olmadığını belirten Buruk, “Ligde ikinci durumdalar. Son 2 lig maçında deplasmanda kazanamadılar ama Avrupa Ligi’nde kazandılar. 4-4-2 sisteminde oynuyorlar. N’Doye var tanıdığımız orada. Zorlu bir maç olacağını düşünüyorum. Deplasmanda kapanan bir takım. Avantaj yakalamak önemli. Ama ne olursa olsun 2 maçlık periyot. Burada avantaj yakalamak isteyeceğiz. Kazanmak buradaki ilk hedefimiz. Burada gol yememek çok önemli. Yediğiniz gol rakiplere avantaj veriyor. Biz dünkü oyunu ortaya koyarsak neden çeyrek final yolu olmasın” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum