Okan Buruk: Tur atlamak istiyoruz

Yarın akşam sahasında Olympiakos ile Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Turu ilk maçında mücadele edecek olan Medipol Başakşehir'de teknik direktör Okan Buruk ve kaleci Mert Günok açıklamalarda bulundu.

-----------------------------
Okan Buruk: Tur atlamak istiyoruz
06 Ağustos 2019 - 23:25 - Güncelleme: 06 Ağustos 2019 - 23:32

Yarın akşam sahasında Olympiakos ile Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Turu ilk maçında mücadele edecek olan Medipol Başakşehir'de teknik direktör Okan Buruk ve kaleci Mert Günok açıklamalarda bulundu.

Heyecanlı bir gün yaşadıklarını belirterek sözlerine başlayan Okan Buruk, "Bizim için çok önemli ilk karşılaşma, Şampiyonlar Ligi ön elemelerini geçip Şampiyonlar Ligi'nde olmak isteyen iki takım var. Oyuncularıma ve takımıma inancım çok güçlü ve iki maçlık periyodu doğru bir şekilde geçip tur atlayan taraf olmak istiyoruz. Ayrıca rakibimizin çok iyi ve güçlü bir takım olduğunu biliyoruz. Viktoria Plzen ile oynadıkları iki maçı da izledik, güçlü ve eksik yanlarını biliyoruz. Karşımızda hem içeride hem de dış sahada iyi bir takım bulacağımızı biliyoruz" yorumunda bulundu.

İlk maçta alınacak sonucun turun galibini belirlemeyeceğinin altını çizen genç teknik adam, "Bir maçla hiçbir şey bitmeyecek, iki takımın da hem dengede hem de ikinci maçı düşünerek avantaj yakalamak için Şampiyonlar Ligi ön elemesine yakışır şekilde taktiksel olarak mücadele edeceklerini düşünüyorum. İki maç sonunda daha iyi olan bu turu geçecek" diye konuştu.

Okan Buruk, teknik direktör olarak da Şampiyonlar Ligi heyecanını yaşamak istediğini vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Benim tabii ki ilk Avrupa kupası maçım, futbolcuyken çok oynadım. Avrupa'da iki kupa kazandım. Bu tecrübelerimiz var ama teknik adam olarak ilk defa bu arenada yer alacağım. Bu heyecan çok önemli. Oyuncularımın, kulübümüzün Şampiyonlar Ligi içerisinde olmasını çok istiyorum, çok yakıştırıyorum. Bu turu geçersek bir rakibimiz daha var. Bu benim için çok büyük bir hedef, oyuncularımla beraber buna ulaşmak için elimizden geleni yapacağız. Geniş bir kadromuz var, kadromuzu güçlendirdiğimizi düşünüyoruz. Takımımıza yaptığımız takviyelerin bizi daha yukarılara taşıdığına inanıyorum. İyi çalıştık, iyi hazırlandık, herkese forma vermeye çalıştık, şu an en hazır olanları oynatacağız. 11'de ve 18'de olan tüm oyuncularımın en iyisini yapacaklarını umuyorum. 18'in içerisinde yer alacak her oyuncu bizim için çok önemli."

Okan Buruk, rakipleri Olympiakos'la ilgili bir soru üzerine ise, "Plzen ile oynadıkları iki maçı da canlı izledim. Öndeki 4 oyuncu da hem etkili hem tehlikeli. Valbuena'yı iyi tanıyoruz, rakip kalede çok büyük tehlike yaratabilecek oyuncular. Öndeki 4 oyuncu, hem sağ bek hem sol bek hücuma katılıyor. Hücuma destek veren 6 oyuncuları var, burada en çok öne çıkan Valbuena ve Guerrero, sağ taraf özellikle. Belki eksik olarak bu oyuncuların zaman zaman sadece hücumu düşünmeleri. Bunu da Olympiakos'un eksilerinden biri olarak söyleyebiliriz" şeklinde yorum yaptı.

Mert Günok: Kolay olmayacak ama...

Medipol Başakşehir'in tecrübeli kalecisi Mert Günok ise"Hocamızın bize olan inancını biliyoruz, kamptan itibaren güzel bir şekilde çalıştık, şimdi sıra maçlara geldi. Hocamızın da söylediği gibi kolay olmayacak ama Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalmak için oynanan maçlar zor takımlarla oynanıyor. Gücümüzün farkındayız, iyi çalıştığımızı biliyoruz. Umarım iki maçı da iyi şekilde tamamlayıp özellikle yarınki maçta gol yemeden galip gelerek iyi bir avantaj sağlamak istiyoruz. Kulübümüz ve teknik ekibimizin için de Şampiyonlar Ligi gruplarına kalmak çok önemli, bunun farkındayız, iyi hazırlandık, umarım gülen taraf biz oluruz" değerlendirmesini yaptı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum