Okan Buruk'un transfer itirafı

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Avusturya kampında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Okan Buruk'un transfer itirafı
10 Temmuz 2024 - 15:57
Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Avusturya kampının ikinci gününde açıklamalarda bulundu. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Okan Buruk, transfer konusunda da konuştu.

İki yabancı transferi istediğini dile getiren Okan Buruk ''Her mevkiyle ilgili transfer çalışması var ama elimizde de çok iyi oyuncular var. Uzun vadeli takımı başarıya götürecek oyuncular arıyoruz. Bir tek yabancı sınırı var. 14+3'ten 14'e, bu sene 12'ye düştü. Çok hızlı bir düşüş bu. Yusuf Demir'i, Mathias Ross'u 21 yaş altı olarak aldık ama şu an yabancı olarak elimizde. Ülkemizde bunlar hızlı düşüyor. Bir anda 12 yabancıya inildi. Zorluklar var. İstediğiniz gibi transfer yapamayacaksınız. Elinizdeki yabancılardan bazılarını göndermek zorundasınız. Bir yandan da yerine yabancı getirebilecek misiniz, çünkü 12 yabancı kısıtlıyor. 2 tane yabancı oyuncu istiyoruz, Türk opsiyonlar olursa onlara da bakacağız'' ifadelerini kullandı.

EURO 2024'te başarılı performans sergileyen Barış Alper Yılmaz ve Ferdi Kadıoğlu hakkında da konuşan Okan Buruk ''Turnuvaya bakınca milli takım olarak 2 tane önemli oyuncu ön plana çıktı. Biri Barış Alper, biri Ferdi. İki tane önemli oyuncu ön plana çıktı. Barış'ın gelişimini gören, onla çalışan, onu birçok mevkide kullanan, bu turnuvaya hazırlayan biri olarak beni çok sevindirdi. Bu tamamen Barış'ın başarısı. 70 maç oynadı. Bunu hem fiziksel hem mental olarak yürütmek en çok Barış'ın başarısı. Diğer milli oyuncuları da kutluyorum. Abdülkerim, Kaan, Kerem de çok fazla maç oynadılar. Yaklaşık 12 aya yakın bir sezon oldu. Üstüne milli takıma hizmetleri gurur verici. Barış'ın performansı önemliydi, çok ön plana çıktı, tüm rakiplerine üstünlük kurdu. Çok mutlu oldum. Bunu hak eden biri. Önü çok açık. Bizle beraber önü açık olsun tabii ki'' dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum