Ömer Faruk Beyaz'a ne oldu?

Fenerbahçe altyapısında yetişen ve sarı lacivertli takımdan ayrılıp Bundesliga'ya gitmeye karar veren Ömer Faruk Beyaz'ın düşüşü devam ediyor...

Ömer Faruk Beyaz'a ne oldu?
16 Kasım 2022 - 11:11
Fenerbahçe 'nin Arda Güler'den önce piyasaya sunmaya hazırlandığı Ömer Faruk Beyaz büyük beklentilerle Fenerbahçe A takımına kadar yükselmişti. Emre Belözoğlu veda maçında oyundan çıkarken genç futbolcuya kaptanlık pazubandını vererek büyük jestte bulunmuş fakat Ömer Faruk Beyaz sezon sonunda sürpriz bir kararla Fenerbahçe'den ayrılarak Stuttgart'a transfer olmuştu.

Stuttgart'ta beklenen katkıyı sağlayamayan Ömer Faruk Beyaz, Bundesliga 2. Lig takımlarından Magdeburg'a kiralık olarak gönderildi. Almanya kariyeri istediği gibi gitmeyen Ömer Faruk Beyaz şimdi ise sözleşme feshi ile karşı karşıya...

Stuttgart'ta futboldan uzak kalan ve sadece 79 dakika süre alan Ömer Faruk Beyaz, daha sonra Magdeburg'a kiralandı. Genç futbolcu Magdeburg takımında da toplamda 69 dakika forma şansı bulabildi.

Oynamaması tepki getirdi

Ömer Faruk Beyaz'ın Magdeburg takımında 69 dakika forma şansı bulabilmesi Stuttgart cephesinde büyük tepkiye yol açtı. Stuttgart Sportif Direktörü Sven Mislintat, Bild'e Ömer Faruk için, "Magdeburg'da oynayacak niteliklere sahip olduğuna inanıyorum. Sahada değilse, orada iyi takımlarınız olmalı" diye isyan etti.

Magdeburg'da forma şansı bulamayan Ömer Faruk Beyaz'ın Bundesliga 2 ekibinden ayrılmak üzere olduğu vurgulandı. Alman basınında yer alan habere göre Magdeburg yönetimi Ömer Faruk Beyaz'ın sözleşmesini feshetmeye hazırlanıyor.

Sözleşmesi sonlandırılıyor

Sözleşme feshinin nedenleri arasında Stuttgart Sportif Direktörü Sven Mislintat'ın açıklamalarının yanı sıra oyuncunun kulübe ayak uyduramaması yer alıyor. Habere göre Ömer Faruk Beyaz'ın sözleşmesi bu hafta feshedilecek. (Fanatik)
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum