Ozan Tufan'dan özeleştiri

Fenerbahçe'nin orta saha oyuncusu Ozan Tufan Kasımpaşa karşılaşmasının ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Ozan Tufan'dan özeleştiri
08 Kasım 2019 - 23:11

Fenerbahçe'nin orta saha oyuncusu Ozan Tufan Kasımpaşa karşılaşmasının ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Ozan Tufan şöyle konuştu:

“Bizim için zor bir maç oldu. Her hafta içi rakiplerimize göre antrenman yapıyoruz, onlara göre analizler yapıyoruz. Kasımpaşa takımının orta sahası çok tempolu isimlerden oluştuğu için orta sahada bir hayli zorlandık. Topu kanatlara taşımamız gerekiyordu fakat bunu iyi yapamadık. Bu da bizim için biraz zor oldu. Pas hataları, yavaş oynama bizi zorladı."

"Sezon başından beri basit goller yiyoruz. Buna bir türlü çözüm bulamadık. Elimizde olmadığı halde basit hatalardan gol yiyoruz. Bunu bir an önce düzeltmemiz lazım. Şampiyonluğa oynayan takımın bu tarz hatalar yapmaması lazım. Bugün yine onlardan birini gördük. Tabii ki burada en önemli olan sonuç. Sonucu aldık. Biraz kötü futbol vardı ama önemli olan sonuçtu.” 

“Sezon başından beri oynayan bir kadro var, oynamayan oyuncular var. Emre ağabey ve Kruse’nin yerine oynayan oyuncular tabii ki adaptasyon sorunu yaşayabiliyor. Sahada bir şeyler yapmak istiyor bireysel olarak. Bu da tabii ki takımı etkiliyor. Biz burada takım oyunu oynuyoruz, takım golü atmak istiyoruz. Takım adına bir şeyler yapmak istiyoruz. Şampiyonluğun da bu şekilde geldiğini düşünüyoruz. İş bireysele döndüğü zaman sıkıntılar yaşanıyor. Tabii ki Emre ağabeyin tecrübesiyle, Kruse’nin tecrübesi ayrı. Onlar bize artı katar. Yerine oynayan arkadaşlarımızın da ellerinden geldiğince iyi oynadıklarını düşünüyorum. Hatalar olabilir ama bunları aza indirmemiz lazım.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum