Ozan Tufan'dan 'transfer' hikayesi

Fenerbahçe forması giyen Ozan Tufan, Goal Türkiye'ye verdiği özel röportajında hem şampiyonlukla ilgili konuştu hem de kendisi hakkında pek bilinmeyen bir transfer hikayesini açıkladı.

Ozan Tufan'dan 'transfer' hikayesi
23 Kasım 2020 - 15:37
Fenerbahçe'nin başarılı oyuncusu Ozan Tufan, Goal Türkiye'ye verdiği özel röportajında hem şampiyonluk yarışını değerlendirdi hem de transfer konusunda sürpriz bir itirafta bulundu.

Ozan Tufan şampiyonlukla ilgili kendisine sorulan soruyu yanıtlarken ''Taraftarların bizleri bu şekilde konumlandırması tabii ki güzel ancak bu durumun çok fazla abartılmaması gerekiyor. Bu durum hem gerçekçi ölçüler dışında bir beklentiye yol açabilir, hem de rakiplerimize saygısızlık olabilir. Elbette herkes istediğini düşünmek konusunda özgür ancak en azından ben bu konuda bu kadar cüretkâr bir yorum yapmak istemiyorum. Lig çok uzun, şartlar normal değil. Tabii ki kendimize çok güveniyoruz, tabii ki en iyisi olmak için çalışıyoruz ancak ‘favori’ kelimesini sevmiyorum. Bu sezon farklı olarak biraz daha takım ruhunu oluşturabildiğimizi düşünüyorum. Takımdaki arkadaşlık ve samimiyet hiç olmadığı kadar üst düzey. En büyük rakibimiz ise kendimiz. Biz hep kendimizle yarışmalı, kendi performansımızın üzerine çıkmalıyız'' ifadelerini kullandı.

''Crystal Palace ile imza aşamasına geldik''

Ozan Tufan kendisi hakkında pek de bilinmeyen bir transfer hikayesini de anlattı. Milli oyuncu Fenerbahçe'de oynadığı dönemde Leverkusen ve Crystal Palace ile yaşananları anlattı.

Başarılı oyuncu konuyla ilgili ''Her Türk oyuncunun kariyer planında Avrupa vardır ancak doğru şartlarda gitmek istedim hep. Benim amacım Avrupa’da bir gözüküp geri gelmekten ziyade, oralarda uzunca süreler kalabilmekti. Bu bağlamda bundan birkaç yıl önce Crystal Palace benimle çok ciddi bir şekilde ilgilendi ve imza aşamasına geldik. Uçak biletlerimize kadar gönderildi, tam gideceğimiz günün öncesindeki bir maçta Crystal Palace’ta Sako sakatlandı. Kulüp, acil olarak o bölgeye takviye yapma kararı aldı ve benim transferim gerçekleşmedi. Benim yerime Sörloth’u aldılar. Bu konunun detayları çok bilinmez ancak başımıza böyle bir şey gelmişti. Onun dışında yine Fenerbahçe’yle sözleşme yenilemeden önce Bayer Leverkusen ile konuşmalar oldu. Birçok kulüp durumunuzu soruyor ancak sizin öncelikleriniz önemli burada. Transfer meselesi, üzerine atlanacak, acil karar verilecek bir konu değil bana göre. Benim kulübüm Fenerbahçe, burada önüme bir plan konuluyor ve bu plan beni tatmin ediyor, sonra da burayla sözleşme yeniliyorum. Bu transfer döneminde de ilgilenenler oldu, Rus kulüpleri özellikle. Ancak Fenerbahçe’de şu an çok mutluyum ve tek bir konuya kanalize olmuş durumdayız: Şampiyonluk'' şeklinde konuştu.

Ozan Tufan'ın Goal Türkiye'ye verdiği röportajın tamamına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
https://www.goal.com/tr/haber/oezel-roeportaj-ozan-tufan-fenerbahce-oenueme-bir-plan/1q8rxjdo1a2nq1m0xbv9bby0lh

YORUMLAR

  • 0 Yorum