Özsoy: Teknik direktör için çalışmalar sürüyor

Fenerbahçe Başkanvekili Semih Özsoy, olaylı Galatasaray derbisi sonrası açıklamalarda bulundu. Özsoy, Koray Şener'in hayatını kaybetmesinden duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Özsoy: Teknik direktör için çalışmalar sürüyor
03 Kasım 2018 - 08:31

Başkanvekili Özsoy, gazetecilerin sorusu üzerine, "Koray kardeşimizi tribünde kaybettik. Haber geldi, iki yöneticimiz de gitti. Bütün müdahalelere rağmen kaybetmişiz, onun üzüntüsü içindeyiz. Sportif anlamda diyecek pek bir şey yok. Bununla birlikte protokol tribünde olmak üzere Sayın Mustafa Cengiz başkan dahil Galatasaray yöneticilerine teşekkür ederiz. İyi ağırlandık ama üzüntümüz çok büyük. Renktaşımızı, kardeşimizi kaybettik.  Maç sonunda 2-2’ye üzülen tarafız. Galibiyeti kaçırdığımıza inanıyoruz ama farklı da olabilirdi. Bunların hepsinin önüne geçen Koray kardeşimizin durumu. Maçtan sonra saha içinde yaşananlarda sahada kaldı diye düşünüyoruz. Tünelde, yukarıda kayda değer hiçbir şey olmadı. Sahada birkaç itişme oldu, o da futbolcular arasında oldu bitti. Dolaysısıyla büyük bir derbi atlatıldı ama geriye Koray kardeşimizin kaybı kaldı" yorumunda bulundu.

"KIRMIZI KARTLARDA ADALETSİZLİK VAR"

Hakemin kararlarıyla ilgili sorulan bir soruya da Özsoy şu yanıtı verdi: "Benim penaltıyla ilgili şahsi düşüncem, geçen hafta Ankaragücü maçında Yasin’e verilen penaltının benzeri fakat ben bunların eksperi de değilim, muhatabı da değilim. Hakemle ilgili herkesin serzenişi olabilir. Onu incelemek, bakmak lazım. Bizim de 2-0’a kadarken birkaç pozisyonda şikayetimiz vardı, 3-2’ye giderken şikayetimiz vardı. İncelemek lazım. Kırmızı kartlar açıklandı. Oralarda haksızlık olduğuna inanıyoruz. Ama bugün o gün değil. Konuşacak durumda değiliz. Gerçekten çok üzüntülüyüz. Bu saate kadar bekleme sebebimiz, biraz sakinleşsin de hastaneye gidelim diyeydi. Hepimizin başı sağ olsun. Ben Fatih hocanın dediğine ne diyebilirim. Ben saha içinde neler oluyor diye geldiğimde çok iyi karşıladı. Bize karşı davranışı iyiydi. Saha içiyle ilgili söylediklerini bilmiyorum. Bize göre kırmızı kartlarda şöyle bir adaletsizlik var; onlara daha fazla kırmızı kart gösterilmeliydi. Detay verilmedi. Belhanda’ya sarı kart olduğu söylendi. Bizim tarafımızda büyük sürprizle karşılandı".

Fenerbahçe Başkanvekili Özsoy, teknik direktör konusuyla ilgili bir soru üzerine "Çalışmalar devam ediyor. Değerlendirmeler Yönetim Kurulu’nda karara bağlanacak. Yakın zamanda siz de öğrenirsiniz" değerlendirmesini yaptı.

"HASAN HOCAYA TEPKİ VAR"

Sahada maç sonrası yaşananlarla ilgili bir başka soru üzerine ise Başkanvekili Semih Özsoy şunları söyledi: "Ben bana söylenenleri söylüyorum. Ben sonradan bir şey seyretmedim. Son 2 dakikasında aşağı geldim. İtiş kakışlarda futbolcuların yanında olmak için. Kulaktan dolma söylüyorum. Fatih Hoca burada bir haksızlık var diyorsa, bize göre de bir haksızlık var. Detayları bilmiyorum. Hasan Hoca'ya (Hasan Şaş) oldu bitti tepki var. Maç içerisinde de var. Videoda hepsi görülüyor. Sıkıntılı olduğu düşünülüyor" yorumunu yaptı.

Özsoy, sözlerini "İnanın üzüntümüz çok büyük. Kelimeleri seçiyorum. Hastaneye gitmek istiyoruz" diye tamamladı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum