Phillip Cocu: Başkan Ali Koç'la öyle bir konuşma olmadı

UEFA Avrupa Ligi'nde yarın oynanacak Spartak trnava maçı öncesi Fenerbahçe'de teknik direktör Cocu ve oyunculardan Hasan Ali Kaldırım basın toplantısında soruları yanıtladı.

Phillip Cocu: Başkan Ali Koç'la öyle bir konuşma olmadı
03 Ekim 2018 - 18:05

Teknik direktör Phillip Cocu ve oyunculardan Hasan Ali Kaldırım, Spartak Trnava maçı öncesinde basın toplantısında konuştu.

Trnava maçını kazanmayı planladıklarını söyleyen Hollandalı hoca, "Son lig maçının ardından sorularınızı cevaplamadığım için sizlerden özür dilerim. O akşam hayal kırıklığım çok büyüktü, üzgündüm. Şu anda çok daha uygun durumdayım, karşınızdayım. Zagreb karşısından istediğimizi alamadık, Trnava'yı yenmek istiyoruz. Kendi sahamızda oynadığımız son Beşiktaş maçında iyi durumdayık, bu enerjimizi Trnava ve sonraki Başakşehir maçında da sürdürmek istiyoruz. Enerjik bir takıma karşı oynayacağız ve bizim de kalitemizi göstermek istiyoruz, ayağa kalkmalıyız" diye konuştu.

"KULÜP DE; TARAFTAR DA MUTLU DEĞİL"

Takımı nasıl toparlayacağı sorulan Cocu, "Ayağa kalkacağız, herkes elinden gayreti gösteriyor, kimse bu durumdan memnun değil, mutlu değil. Kulüp de mutlu değil, taraftar da mutlu değil. Çok kötü bir durumdan geçiyoruz ve özellikle zor anlarda takım olarak bu işin içerisinden çıkacağız. Bu değişimi hep birlikte yapacağız ve sadece saha içerisinde değil saha dışında da bir değişimden geçiyoruz. Bu değişim olurken, doğal değişim de olacak. Ligdeki pozisyonumuzdan hiç kimse mutlu değil ve bu durumdan çıkmak için bir şeyler yaptığımızı göstermek zorundayız. Trnava maçı bizim için son derece kritik, birlikte oynayan, mücadele eden bir takıma karşı mücadele edeceğiz ve hem bu maçta hem de pazar günkü maçta bu değişimi olumlu bir şekilde gerçekleştirmek istiyoruz." cevabını verdi.

"İSTİFA ETTİĞİM DOĞRU DEĞİL"

İstifa ettiği ancak kabul edilmediği yönündeki iddiaları yanıtlayan Cocu, "Doğru değil! Comolli ile konuştuk. Bu konuda söyleyeceğim bir şey yok. Comolli ile bu yolculuğa beraber çıktık, herkes bu durumdan rahatsız. Kendi aramızda çok konuşuyoruz ama istifaya yönelik bir görüşme olmadı" ifadelerini kullandı.

HASAN ALİ: "KONUŞMAK BİR ŞEYİ DEĞİŞTİRMİYOR

Hasan Ali Kaldırım; "Avrupa Ligi'ne iyi başlayamadık, Zagreb deplasmanında istemediğimiz bir sonuç aldık, Trnava maçı daha da önemli hale geldi, mutlaka kazanmalıyız. İçerisinde bulunduğumuz durumun farkındayız ve bu durumdan çıkabilmemiz için takım olarak herkesin biraz daha fazla sorumluluk alması gerekiyor. Çok fazla konuşmak bir şey değiştirmiyor ve Trnava karşısında bir reaksiyon vermemiz gerekiyor." ifadelerini kullandı.

"TAKIM OLARAK BİR ADIM FAZLA ATMALIYIZ"

Daha fazla sorumluluk almaları gerektiğini söyleyen Hasan Ali, "Takımda birbimizle konuşuyoruz, toplantılar yapıyoruz ve herkesin bireysel performans olarak biraz daha yukarısı çıkması gerekiyor. Daha fazla sorumluluk almalıyız, bu bir takım oyunu ve 2-3 kişi ile idare edebilecek durumda değiliz. Yeni bir yapılanma içerisindeyiz, bu durum sancılı olacak biliyoruz. Fenerbahçe'de 7. senem, dönem dönem daha fazla eleştiri oldu, bazen de durumu tersine çevirdim. Ben her zaman kendimi hazır tutmaya çalışıyorum. Antrenman olarak, uyku olarak, sağlık olarak, beslenme olarak sürekli hazır durumdayım. Ancak bu bir takım oyunu. Beşiktaş maçında iyi oynamış olabilirim ama takımımız adına olumlu değildi, berabere kaldık. Sadece ben değil, takım olarak bir adım daha fazlasını atmak zorundayız" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum