Phillip Cocu'dan Ayew açıklaması

UEFA Avrupa Ligi D Grubu 3. maçında, yarın akşam Belçika’nın Anderlecht takımıyla deplasmanda karşılaşacak olan Fenerbahçe'de Benzia ve teknik direktör Cocu düzenledikleri basın toplantısında önemli açıklamalar yaptı.

Phillip Cocu'dan Ayew açıklaması
24 Ekim 2018 - 21:12

UEFA Avrupa Ligi D Grubu 3. Hafta maçında, Fenerbahçe'nin 25 Ekim Perşembe günü TSİ 19.55’te Belçika’nın Anderlecht takımıyla deplasmanda yapacağı karşılaşma öncesi Benzia ve teknik direktör Phillip Cocu, basın toplantısı düzenledi.

Yassine Benzia'nın açıklamaları:

"Son maçlarda iki forvetle sahaya çıktık. U19-20 yılları benim için geride kaldı ama hocamız uygun görürse forvette de oynarım. Hocamız orta sahada uygun görürse orada, forvette uygun görürse orada oynarım."

"Fenerbahçe çok büyük bir kulüp. Çok üzücü skorlar aldık. Fenerbahçe lig tablosunun en üst sırasında almayı hak eder. Belki kader bizi bu noktaya getirdi. Tek yapabileceğimiz daha çok çalışmak. Daha belki birlik olmalıyız. Her şeyi yapacağız."

Phillip Cocu'nun sözleri ise şu şekilde:

"Yarın önemli bir maça çıkacağız. Turu geçmek için mücadele ediyoruz, hedefimiz kesinlikle bu. Çok kaliteli bir takımla karşılaşıyoruz, birkaç oyuncusunu da tanıyorum. İyi sonuçlar alamadılar ama maçlarını izledim, daha fazlasını hak ettiklerini düşünüyorum."

"İyi bir skor alabilirsek iyi bir pozisyona geleceğiz. Hedefimiz de bu zaten."

"Yarınki maç için planımız hazır. Son oynadığımız birkaç maçta takım dengesinin daha iyi olduğunu düşünüyorum. Son maçlarda da kalemizde gol görmedik. Geliştirmemiz en önemli nokta, ofansif etkinliğimiz. Yarın nasıl oynamamız gerektiğini biliyoruz."

"Sadece Avrupa maçında değil son birkaç maçta takımın dengesi daha iyi. Organizasyon açısından iyi bir duruma geldik ve son maçlarda kalemizde gol görmedik. Şu anda en önemli geliştirmemiz gereken nokta kale önündeki ofansif etkinliğimiz."

'Ayew bizimle'

"Nasıl oynamamız gerektiğini biliyoruz yarın. Ayew bizimle, büyük sakatlık değildi yaşadığı. Antrenman iyi giderse ve vücudu herhangi bir reaksiyon göstermezse yarın oynayabilecek duruma gelecektir. Antrenmanı bekleyelim, ondan sonra verelim kararı."

"Baskı arttıkça her oyuncudaki mental sorun daha yukarı çıkıyor. Bazı futbolcular yüksek baskıyı sever. Baskı büyüdükçe kendileri de büyür. Bu baskıyla yaşamayı sever. Önceki maçta da söylemiştim. Biz bireyselliğe odaklanarak değil, takım halinde bir şeyleri başarmalıyız."

"Forvet oyuncuları golle yaşar. Onlar golle yaşar. Belki bir şans golü, belki birine çarpıp girebilecek gol bile onların öz güvenlerini arttıracaktır."

YORUMLAR

  • 0 Yorum