Phillip Cocu Hollanda basınına konuştu

Cocu, istifa edeceğine dair söylentilere yanıt vererek, "Fenerbahçe'de böyle bir sezon başlangıcına alışkın değiller. Taraftarlar başarı istiyor. Bu hiç de garip değil. Ama kesinlikle gitmem istenmiyor" dedi.

Phillip Cocu Hollanda basınına konuştu
04 Ekim 2018 - 14:21

Fenerbahçe Teknik Direktörü Phillip Cocu, ülkesinin basınına önemli açıklamalar yaptı.

"FUTBOL OYNAMAK YERİNE DÖVÜŞ..."

Türkiye'de futbol atmosferinin zor olduğunu vurgulayan Hollandalı çalıştırıcı, "Burada futbol oynamak zor. Oyuncular futbol oynamak yerine savaşmak zorunda. Artık bir şeyler göstermek zorundayız. Daha çok savaşmaya başlamalıyız" şeklinde konuştu.

"İKİ ÖNEMLİ OYUNCUMUZU SATTIK"

Yapılan transferler hakkında da konuşan Phillip Cocu, "Finansal Fair Play sebebiyle kulüp çok fazla para harcayamadı. Kullanamadığımız pek çok imkan var. Sezon başında iki önemli oyuncumuzu sattık ve 4 oyuncu aldık. Ancak vizyonumuza ve Türkiye'ye alışmaları zaman alıyor" ifadesini kullandı.

"DESTEKLERİNİ HİSSEDİYORUM"

Cocu, istifa edeceğine dair söylentilere yanıt vererek, "Fenerbahçe'de böyle bir sezon başlangıcına alışkın değiller. Taraftarlar başarı istiyor. Bu hiç de garip değil. Ama kesinlikle gitmem istenmiyor. Ali Koç ve Comolli çok iyi çalışıyor. Desteklerini hissediyorum. Burada duygular, diğer ülkelere daha yoğun yaşanıyor. Gazeteler dolu olmak zorunda ve her zaman bir şeyler yazmaları gerekiyor. Bunu iyi bir şekilde ele almalısın" yorumunu yaptı.

"BUNLAR ZOR SEÇİMLER"

Dinamo Zagreb maçında Valbuena'nın kadroda yer almaması ve Roberto Soldado'nun isminin UEFA'ya bildirilmemesini de değerlendiren Hollandalı teknik adam, "Seçimler yapmak zorundasınız ve bunlar zor seçimler. Herkesi bir arada tutmaya çalışıyorsunuz ama bu kolay değil. Ancak çalışmaya devam etmek çok önemli" diye konuştu..

YORUMLAR

  • 0 Yorum