''Protestoyu ben mi yapıyorum?''

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Fenerbahçe'nin sahadan çekildiği Süper Kupa maçı ile ilgili konuştu.

''Protestoyu ben mi yapıyorum?''
09 Nisan 2024 - 11:15 - Güncelleme: 09 Nisan 2024 - 11:16
Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Süper Kupa maçının ardından ilk kez konuştu. Okan Buruk, Fenerbahçe'nin sahada çekilmesini ve Galatasaray'ın 1. dakikada 1-0 öne geçmesiyle ilgili dikkat çekici ifadeler kullandı.

Milliyet'e konuşan Okan Buruk, yazı tura atışı almak istediklerini söylerken ''Evet gençler ile çıkacaklardı ama nasıl bir protesto gerçekleştireceklerine dair bir fikrimiz yoktu. Duracaklar mıydı, yoksa bir gol atıp öyle mi çekileceklerdi? Bunun için ne yapacaklarını görmek için yazı tura atışıyla ilk topu almak istedik'' ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe'nin maçın devamında ne yapacağını bilmedikleri ve protestoyu karşı taraf yaptığı için topu taca atmadıklarını belirten Buruk ''Önce hareketli savunma, daha sonra da pres yapmaya başladılar. Bir gol atıp sahadan çekilmek istemediklerini nereden bileceğiz? Fenerbahçeli futbolcular hiç hareket etmeyip beklese, oyuncularımızın gidip gol atmak gibi bir niyeti olmaz. Topu bizim neden dışarı atmadığımıza gelince; protestoyu ben mi yapıyorum? Maçı oynamak isteyen taraf biziz ve eğer topu dışarı göndersek o zaman Fenerbahçe’nin protestosuna destek vermiş olurduk'' dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum