'Rakamlar çok az, bunu bekliyorduk'

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Hajduk Split'i 2-0 mağlup ettikleri maçın ardından konuştu.

'Rakamlar çok az, bunu bekliyorduk'
24 Eylül 2020 - 23:48
UEFA Avrupa Ligi'nde Hajduk Split'i 2-0 yenerek tur atlayan Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim, maç sonunda açıklamalar yaptı.

'Korkutuyor insanı...'

Kadro tercihi hakkında yorum yapan Terim, "Bana çok şey ifade eden bir rotasyon. Her oyuncum hazır olursa bu 50-60 maçı daha rahat götüreceğiz. Biraz riskliydi ama hayat risk... Bazı oyuncuları görmem lazımdı. Yükü eşit dağıtabilirsek ve kaybetmezsek bu beni çok sevindirir. Tabii Türkiye'de 5 değişikliğe alıştık, Avrupa'da 3 olunca korkutuyor insanı. Bazı oyuncuları kazanmak için sahada bırakmayı düşündüm, doğru oldu." dedi.

Taylan ve Belhanda yorumu

Taylan ve Belhanda'nın performansını da değerlendiren tecrübeli teknik adam, "Taylan bizim kazancımız. Onun dinlenme gibi bir lüksü olmamalı. Maşallah iyi gidiyor, Allah nazar vermesin. Daha da iyi olacak. Kendisini geliştirecek. Oynadıkça güveni artacak inşallah. Taylan oyun içinde doğru mevki değiştirebileceğimiz bir oyuncu. Belhanda'dan asıl beklediğimiz bu. O yetenekte birinden beklediğimiz bunlar. Onu şut atmaya ikna ettik, 9 numara civarında oynamaya zorladık." ifadelerini kullandı.

Terim, Marcao'nun transfer durumu için ise "Marcao aldığımızdan beri gelişen, gelişmeye de devam edecek müthiş bir sol ayağı olan genç bir oyuncu. O rakamların az olduğunu düşünüyorum. Yönetim kurulumuz eğer Galatasaray lehine bir şey uygun görürlerse onu sizinle paylaşırız. Ancak şu an söz konusu değil" şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum