'Ramos ve Amrabat ikna olmuştu'

Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur, basın mensuplarının sorularını yanıtladı ve önemli açıklamalar yaptı.

'Ramos ve Amrabat ikna olmuştu'
07 Eylül 2023 - 19:24
Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur, transfer süreci, takımın durumu ve birçok konu hakkında açıklamalarda bulundu.

İşte Erden Timur'un açıklamaları;

Zor bir transfer dönemi oldu. Scout ekibimiz ile sene başından beri iyi hazırlandık. Özel hazırlanmıştık. Binlerin üzerinde oyuncu incelendi.

Tete için başvuru var mı?

Tete transferi öncesinde konuyu incelettik. Ondan sonra karar verdik. Öyle bir gelişme yok. Bir başvuru olacaktır diye düşünüyorum. Alınan raporlara göre herhangi bir olumsuzluğun yaşanacağı görünmüyor. Ufak bir risk. O yüzden oyuncuyla yaptığımız sözleşmeye göre, alınabilecek tazminat da oyuncudan olacak. Galatasaray'ın aldığı bir risk yok.

Zaniolo'nun durumu

Zaniolo bize 6 ay önce geldi. Oturmuş bir takıma geldiği için kendi almayı umduğundan daha az süre alabildi. Sürekli galip gelen bir takım vardı. Hocamız da o bölgede daha farklı alternatifler görmek istiyordu. Zaniolo'nun da Premier Lig'e gitme arzusu vardı. Kira bedeli olarak rekor oldu. Opsiyon gerçekleşirse yüksek bir rakam gelecek. Tek tek bonuslar aklımda değil. 15 milyon euroya aldık. Daha fazla kâr için bu satışı yaptık. Zaniolo'nun şarta bağlı zorunlu satın alma opsiyonu gerçekleştiğinde, 30 milyon euronun biraz üstünde bir para Galatasaray'a gelecek. Bonuslarla birlikte 35 üstüne de çıkabilir.

Yabancı transferini kapattık

Yabancı transferini büyük olasılıkla kapattık. Küçük bir ihtimal iyi bir yerli futbolcu bulursak alırız. Kadromuzda bir pozisyonumuzu daha güçlendirmek. Fırsat anlamında. Ancak çoğunluğuyla tamamladık diyebiliriz.

İstifa ederim ama...

Türk futbol tarihinin en bilindik isimlerle kurulmuş kadrosu Galatasaray'da. Öyle bir beklenti oluşmuş ki, iki sene önce 32 yaşındaki Vecino gelecek dense çok önemli bir transfer olur. Kerem Demirbay için de keza. Bu kurumların sahibi taraftar. Dolayısıyla mantıklı transfer yapılması lazım. Beklentinin bu denli büyümesi konusunda da, transferin gecikmesine dair bir yorum var. Harcama limitimiz yoktu arkadaşlar. FFP sonradan denetimdir. En son ceza alırsın. Harcama limiti dediğiniz şeyde, limitinizin 1 dolar üstünde bile olursa o oyuncuyu kaydedemiyorsunuz. Taraftar baskısı, yönetimleri popülizme iter. Hayatımda yapmam. İstifa ederim, popülizm yapmam. Bu, toplumsal bir zafiyettir.

Amrabat gerçeği

Amrabat'la büyük ölçüde anlaşmıştık. Kendisiyle de kulübüyle de bir noktaya gelebilecek düzeydeydik. Harcama limitinin açılmasını bekliyorduk. Çarşamba akşamı Manchester United devreye girdi.

Sarri onay vermedi

Okan Hoca 6-8 istedi. Hocamızın tercihi, 6-8 anlamında Vecino'ydu. Tanguy Ndombele daha 8 bir oyuncu. Matías Vecino ile konuştuk ve kulübüyle anlaştık. 23:30 gibi Maurizio Sarri transfere onay vermedi. Hatta tepki gösterdi.

Ndombele ve Sanchez

Tottenham'ın olması avantajdı, onlar hep yüksek tuttar rakamı ama sonra düşürür. Davinson Sanchez konusunda da cumartesi günü aramızda büyük fark vardı. Transferin yapılamayacağını düşünüyorduk. Hatta Okan Hoca'ya da olmayacağını söyledik. Davinson'un da son senesiydi. 3. stoper olarak oynatacaklarını düşündük. Son blöf mü, gerçek mi ortaya çıkıyor. Biz de 1,5 milyon € rakamı yükselttik. İki aydır görüşüyoruz. 25'ten başladı. Baya bir süre 16'da durdular

Ramos ikna olmuştu

Sergio Ramos gelmeye ikna olmuştu. Sevilla tercihi bir yandan bekliyordu. En son 8.5 milyon eurolara düşmüştü, hala istediğimiz noktaya gelmemişti. Sevilla gelince, o da geldiği kulübe gitmek istedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum