Rıdvan Dilmen: Size göre penaltı değilse, iyi hakem değilsiniz

Usta yorumcu Rıdvan Dilmen, Galatasaray'ın 1-0 kazandığı Erzurumspor karşılaşmasını değerlendirdi. Rodrigues'in yerde kaldığını pozisyonun penaltı olduğunu belirten Dilmen, ''Sen bakıyorsun iki göz, VAR bakıyor dört göz. Bu pozisyon tartışılmaz. Sizin standartlarınıza göre penaltı değilse, iyi hakem değilsiniz." diye konuştu.

Rıdvan Dilmen: Size göre penaltı değilse, iyi hakem değilsiniz
28 Eylül 2018 - 22:07 - Güncelleme: 28 Eylül 2018 - 22:39

NTVSpor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Galatasaray'ın 1-0 kazandığı Erzurumspor karşılaşmasını değerlendirdi. Rodrigues'in yerde kaldığını pozisyonun penaltı olduğunu belirten Dilmen, ''Sen bakıyorsun iki göz, VAR bakıyor dört göz. Bu pozisyon tartışılmaz. Sizin standartlarınıza göre penaltı değilse, iyi hakem değilsiniz." şeklinde konuştu.

Spor Toto Süper Lig'de 7. haftanın açılış maçında Galatasaray evinde Erzurumspor'u Maicon'un 74. dakikada attığı golle 1-0 mağlup etti.

Karşılaşmayı NTV ekranlarında yayınlanan %100 Futbol programında değerlendiren Rıdvan Dilmen, ilk yarıda penaltı tartışması yaşanan Garry Rodrigues'in pozisyonunu değerlendirdi.

Dilmen'in açıklamaları şu şekilde:

"İnşallah Emre Akbaba'nın tarak kemiğinde çatlak yoktur."

"Garry Rodrigues'in penaltısında penaltıyı vereceksin ve bir de sarı kart göstereceksin. Allah aşkına, bir de VAR'a baktın."

"Sen bakıyorsun iki göz, VAR bakıyor dört göz. Bu pozisyon tartışılmaz. Oyuncu rakibini çekmeyecek. VAR niye var? Hakem bunu görmeyebilir diye var. VAR'ı uygulayacaksınız. Eğer bu pozisyon sizin standartlarınıza göre penaltı değilse, iyi hakem değilsiniz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum