Rıza Çalımbay'ın Mourinho sözleri

Sivasspor'da uzun yıllar geçirdikten sonra Beşiktaş'ta kısa bir süre çalışan tecrübeli teknik direktör Rıza Çalımbay, Fenerbahçe'nin yeni hocası Jose Mourinho'yu değerlendirdi.

Rıza Çalımbay'ın Mourinho sözleri
11 Haziran 2024 - 01:00
Son olarak Beşiktaş'ı çalıştıran Rıza Çalımbay, EURO 2024 öncesi TRT Spor'a verdiği röportajında Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Jose Mourinho hakkında da konuştu. Rıza Çalımbay, Jose Mourinho'nun en iyi teknik direktörlerden olduğunu ancak işinin kolay olmadığını dile getirdi. 

Rıza Çalımbay, Jose Mourinho hakkında ''Mourinho veyahut da herhangi bir yabancı alındığında bu arkadaşların istediği bir sürü oyuncu olacak. Yani öyle eli geniş olacak. Çünkü alıyorlar. Yani mecbur alacaklar. Ve ondan sonra tabii ki orada başarılı olmamaları için bir neden yok. Yani Mourinho da bunların başında gelir. Yani en iyi antrenörlerden bir tanesi ama Türkiye Lig’i öyle kolay değil. Yani Türkiye Ligi´ne Del Bosque, Dünya Şampiyonu yapmış İspanya'yı; geldi. 6 ay kalabildi. Onun üstüne bir sürü antrenör arkadaşlar geldi. Tabii kalanlar da oldu burada ama gelenler kolay kolay ayak uyduramadılar buraya. Bir zorluk yaşayacağına inanıyorum. Mesela İsmail Kartal'ın yaptığı Fenerbahçe için söylüyorum. O kadar gol rekoru olsun, maç rekoru olsun kolay kolay kırılacağını zannetmiyorum'' ifadelerini kullandı.

A Milli Takım'ın EURO 2024 grubunu ve şansını da değerlendiren Çalımbay ''Portekiz’le Türkiye tabii ki orada favori gözüküyor. Ama yine de belli olmaz. Çekler öyle sıradan bir takım değil. Gürcistan da çok iyi bir finalden çıkarak geldiler. Onun için oradaki grup belli olmaz. Ama bana göre de en iyi gruplardan bir tanesi çıktı yani'' dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum