Sabri: Kısmet bu güneymiş

Galatasaray ile sözleşmesi biten ve bu sezon Göztepe için formasını terleten, gösterdiği performansla da Lucescu’nun gözüne girip, A Milli Takım’a çağrılan Sabri Sarıoğlu, “Uzun zamandır bekliyordum, kısmet bu zamanaymış. Teklifi alınca çok mutlu oldum, gururla buraya geldim” dedi.

Sabri: Kısmet bu güneymiş
04 Ekim 2017 - 00:04

Bu sezon Süper Lig’e yükselen Göztepe ile başarılı maçlar ortaya koyan, 6 yıl aradan sonra da A Milli Takım'a yeniden çağrılan Sabri Sarıoğlu, basının sorularını yanıtladı. 

Tecrübeli sağ bek, “”Her Türk futbolcu milli takımı bekler. Ben de bekliyordum. Uzun zamandır bekliyordum, kısmet bu zamanaymış. Teklifi alınca çok mutlu oldum, gururla buraya geldim” ifadesini kullandı. 

2018 Dünya Kupası Elemeleri I Grubu'nda, 6 Ekim Cuma günü Eskişehir'de İzlanda ile karşı karşıya gelecek olan A Milli Futbol Takımı Antalya'da hazırlıklarına devam ederken, Sabri Sarıoğlu basının sorularına yanıt verdi. 

Göztepe'nin tecrübeli futbolcusu Sabri Sarıoğlu, milli takıma davet edildiği için çok mutlu ve gururlu olduğunu ifade etti. 

Herkes gibi milli takımda olmayı hayal ettiğini aktaran Sabri, “Ben de uzun bir aradan sonra tekrar geldim, çok mutluyum. Hava gayet güzel, arkadaşlarla iletişim halindeyiz. İnşallah iki maçı da kazanıp hedefimiz olan Rusya'ya gitmek istiyoruz. Önce İzlanda, ardından da Finlandiya maçını kazanırsak hem ülkemizi sevindiririz, hem de Türk futbolu adına önemli başarı alırız” şeklinde konuştu. 

“HEPSİ YETENEKLİ”

Basın mensuplarının “kampta tecrübelerini genç futbolculara aktarıyor musun” sorusuna tecrübeli sağ bek, “Hepsi yetenekli. Genç yaşta olmasına rağmen hepsi takımlarında önemli pozisyonda oynuyor. Kendi aramızda konuşuyoruz, 2008'de edindiğimiz tecrübeyi konuşuyoruz. Onlar da dinliyor. Genç olmalarına rağmen iyice tecrübe kazandılar” yanıtını verdi. 

“BEKLİYORDUM”

Sabri, uzun aradan sonra davet alınca hissettiklerini şu sözlerle ifade etti: “Her Türk futbolcu Milli Takım'da oynamayı bekler. Ben de bekliyordum. Uzun zamandır bekliyordum, kısmet bu zamanaymış. Teklifi alınca çok mutlu oldum, gururla buraya geldim. inşallah uzun seneler milli takıma hizmet ederim”

SÖYÜNCÜ: “6 PUAN ALACAĞIZ”

Bundesliga ekiplerinden Freiburg'da forma giyen yıldızımız Çağlar Söyüncü ise Bülent Korkmaz'a benzetilmesinin kendisi için gurur ve onur verici olduğunun altını çizdi. 

Eskişehir'deki ikinci maçlarını oynayacaklarını söyleyen Çağlar Söğüncü, “İnşallah İzlanda maçımızı da kazanıp, 2018 Dünya Kupası'ndaki yolumuza davet etmek istiyoruz. 2 maçımızdan 6 puan alıp beklemeye devam edeceğiz” diye konuştu. 

Çağlar, Mircea Lucescu'nun cezası nedeniyle yedek kulübesinde yer alamamasının takımda olumsuz bir etki yaratıp yaratmayacağı hakkında soru üzerine ise “Tabii oyunculara göre değişir. Beni çok etkileyeceğini sanmıyorum. Çünkü hocamız sürekli taktiğini veriyor. Etkilenen oyuncu olur mu bilemiyorum. Sahada top oynuyoruz hocamız orada ya da tribünde benim için fark etmiyor” dedi. 

“GALİBİYETLERE DEVAM”

Çağlar, Milli Takım’ın Dünya Kupası'nda yer alma ihtimali hakkında sorulan soru üzerine de şu yanıtı verdi: “Bizim için çok büyük bir onur olur ülkemizi dünya kupasında temsil etmek. Bunun için çok uğraşıyoruz. İnşallah hedefe ulaşırız”

YORUMLAR

  • 0 Yorum