Samet Aybaba: Revizyon olabilir

Spor Toto Süper Lig'de 16 hafta sonunda 20 puanla 10. sırada bulunan Bursaspor'da teknik direktör Samet Aybaba takımla ilgili genel bir değerlendirme yaptı ve olası transfer girişimleri konusunda açıklamalarda bulundu.

Samet Aybaba: Revizyon olabilir
20 Aralık 2018 - 19:27 - Güncelleme: 20 Aralık 2018 - 19:40

Aybaba, Evkur Yeni Malatyaspor’a karşı revizyona gidebileceğini söylerken, “Revizyon olabilir, bakacağız. Şimdi herkes onu sürpriz olarak görüyor ama biz çalıştığımız için bir de maç performanslarına bakıyoruz, hep adil olalım istiyoruz. Birisine performans düşüşüyle ilgili uyguladığımız şeyi diğerlerine de uygulamazsak takımdaki birliği, disiplini bozarız diye düşünüyoruz. O nedenle hak edenler oynuyor. Daha çok çalışıp, geriye düşenler öne çıkmaya çalıştığında da onlar oynuyor. Böyle bir döngü devam ediyor” yorumunda bulundu.

"Olcay ile İlgili Görüşmemiz Olmadı"

Bursaspor'un transfer yasağı ihtimali ve Olcay Şahan ile ilgili gelen soruları da cevaplayan Samet Aybaba, “Olcay Şahan için görüşmemiz olmadı. Olcay benim eski futbolcum, Türkiye’ye ben getirdim. Onun transferi ile ilgili Olcay ile herhangi bir şey konuşmadık. Böyle bir şey gelişirse biz size zaten deriz ki Olcay ile ilgili görüşmelerimiz var, en azından sizin kanalınızla kamuoyunu aydınlatırız. Diğer konu idari bir konu, bugüne kadar verdiğimiz sözlerin tamamına yakını yerine getirildi. Bazı sıkıntılar var, onunla ilgili çalışıyorlar. Zaten biz transfer tahtası açıldıktan sonra ancak gündeme getirebiliriz. Onunla ilgili işin bitmesi lazım. Bekleyeceğiz bakacağız. Ondan sonra transfer politikamızı izlediğimiz oyuncuları performanslarını, maliyetlerini sizlerle paylaşacağız” diye konuştu.  Tecrübeli teknik adam, forvet ile ilgili yönetimden talepleri olacağını sözlerine ekledi.

"Futbol Şansı Yanımızda Değildi"

Geride kalan 16 hafta boyunca futbol şansının yanlarında olmadığını vurgulayan Aybaba ligdeki konumları için de, “VAR Sistemi ile ilgili kaybettiğimiz puanlar var. Bir de futbol şansı hiç yanımızda olmadı. 8 tane beraberliğimiz var, sabah akşam yazıyoruz çiziyoruz 4 tanesini kazanabilirdik diyoruz. 4 tanesini kazansaydık, 28 puanları biz de bulurduk. İlk 3-4 takımın arasında olurduk. Hep arkaya bakmayacaksınız, önünüze bakıp gelişmeye çalışacaksınız. Özellikle Malatyaspor karşısında 3 puan çok önemli. O nedenle oradan başlayıp ikinci yarıya hazırlanmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Takımla birlikte antrenmana çıkan Jires Kembo ile ilgili gelen bir soruya ise Samet Aybaba, “Jires keyfi olduğunda geliyor antrenmana, olmadığında tedavi oluyor ne sakatlığı varsa. Böyle götürüyoruz, o bizim futbolcumuz, bize bir saygısızlığı yok. Ben çıkayım diyor çık diyoruz, çıkmıyorum diyor oraya git diyoruz ne yapalım şimdi, yapacak bir şey yok. Değişik bir iş, bu profesyonel bir iş ama o öyle yaklaşmıyor. Biz de elimizden gelen müsamahayı gösteriyoruz ama devre arasında kulübümüz onunla ilgili de herhalde bir yaptırım uygulayacaktır” cevabını verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum