"Şampiyon play-off ile belirlensin"

Yaşanan deprem felaketi sonrasında Hatayspor ve Gaziantep FK'nın ligden çekilmesiyle eşitlik ilkesinin bozulduğunu düşünen kulüpler, şampiyonluğun play-off sistemiyle belirlenmesini istedi.

"Şampiyon play-off ile belirlensin"
23 Şubat 2023 - 11:02 - Güncelleme: 23 Şubat 2023 - 13:02
Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremler, sporun her dalını derinden sarstı. Süper Lig ekipleri Gaziantep FK ve Hatayspor ligden çekilirken, son yapılan Kulüpler Birliği Vakfı (KBV) toplantısında başkanlardan flaş bir hamle geldi.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin, lig şampiyonunun play-off sistemiyle belirlenmesi yönündeki talebi destek gördü. Galatasaray ve Fenerbahçe bu öneriye karşı çıkmasına rağmen diğer kulüpler play-off sistemine sıcak bakıyor.

Kulüpler, Hatay ve Gaziantep'in ligden çekilmesiyle haksız rekabet ortamı oluştuğunu, eşiklik ilkesinin ortadan kaybolduğunu savunuyor.

KBV'de ortak karar çıkmadığı için kulüplerin bireysel olarak TFF'ye başvuracağı, 2011-12 sezonunda olduğu gibi şampiyonun lig bitiminde play-off maçları sonunda belirlenmesini isteyeceği öğrenildi.

Beşiktaş haber yalanladı

Haberin ardından Beşiktaş kulübü, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamayla haberin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Beşiktaş'ın açıklaması şöyle:

"Başkanımız Ahmet Nur Çebi’nin Kulüpler Birliği Vakfı toplantısında, Spor Toto Süper Lig şampiyonunun play-off sistemiyle belirlenmesi önerisinde bulunduğu iddiasıyla yazılı, görsel ve sosyal medyada yer alan haberler tamamen asılsızdır.

Başkanımız Ahmet Nur Çebi’nin söz konusu toplantıda iddia edildiği gibi bir talebinin olmadığını belirtir, kamuoyundan masa başında kasıtlı olarak üretildiğine inandığımız hayal mahsulü haberlere itibar etmemelerini önemle rica ederiz."

(Sözcü)

YORUMLAR

  • 0 Yorum