Şampiyonluk, transfer ve Mesut Özil

İrfan Can Kahveci, düzenlenen basın toplantısında Fenerbahçe'de iki sezon üst üste şampiyonluk hedeflediğini söylerken, Mesut Özil ve transfer süreci hakkında da konuştu.

Şampiyonluk, transfer ve Mesut Özil
02 Mart 2021 - 13:32 - Güncelleme: 02 Mart 2021 - 13:35
Fenerbahçe'nin devre arasındaki transferlerinden İrfan Can Kahveci, düzenlenen basın toplantısında hedeflerini, transfer sürecini anlatırken, basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.

İrfan Can Kahveci, Fenerbahçe'de başarılı olup Avrupa'ya gitmeyi hedeflediğini söylerken, Mesut Özil'den de övgü dolu sözlerle bahsetti.

Fenerbahçe'ye geldiği için mutlu olduğunu söyleyen İrfan Can ''Böyle büyük bir camiaya geldiğim için çok mutluyum. 2-3 senedir adım geçiyordu Fenerbahçe ile. Yakınlarım bilir, en yakın arkadaşlarım da bilir burada olduğum için mutluyum'' dedi.

Mesut Özil ile ilgili soruyu yanıtlayan milli oyuncu ''Futbol hayatımda çok şanslıyım. İzlediğim oyuncularla oynama şansım oldu. Burada da bu şansı yakaladım. Mesut Özil dünyanın en iyi oyuncularındandı. Benim de idollerimden biri. Onunla çalışıp kendimi geliştireceğim. İnşallah buradan Avrupa'ya gideceğim. Bunu da Mesut abinin sayesinde yapacağım'' ifadelerini kullandı.
Transfer sürecinde yaşananlara da açıklık getiren İrfan Can Kahveci ''Emre Belözoğlu benim gelişimimde en önemli isimlerden biriydi. Burada gelişimimi tamamlamak için yine yardımcı olacaktır. Transfer sürecim şöyle gelişti; Ben Başakşehir'in sözleşmeli oyuncusuydum. Kimseyle konuşmadım, hiçbir açıklamam da olmadı. Göksel Başkan ile kulübün menfaatleri ve benim isteğim doğrultusunda en iyisini yapmaya çalıştık ve sonucunda da Fenerbahçe'ye geldim'' dedi.

''İki sezon üst üste şampiyonluk''

İki sezon üst üste şampiyonluk ve Avrupa hedeflerini de anlatan İrfan ''İki sezon üst üste şampiyon olmak isterim. İnşallah olacağımızı da düşünüyorum. Benim için büyük gurur olur hayalimdeki takımda şampiyon olmak. Orta sahaya katkı sağlayacağımı düşünüyorum. Oyunun kapalı olacağı maçlar olacaktır. Bu kilitleri açmak için takıma katkı yapacağımı düşünüyorum. Futbolcunun üst sınırı olmamalı. Kendimi sürekli geliştirmeye çalışıyorum. 30 yaşımda da, 35 yaşımda da kendimi geliştirmek için çalışacağım. Daha önce de söyledim İspanya Ligi bana çok uygun ama başka liglerde de oynayabilirim. Başakşehir'de ilk hedefim Avrupa'ydı ama buraya geldim. Bana yatırım yapıldı. Umarım kulübüme güzel paralar kazandırıp Avrupa'ya giderim'' ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum