Sanchez, tek maçta Nelsson'u geride bıraktı!

İlk kez Başakşehir maçıyla Galatasaray formasını giyen Davinson Sanchez, performansıyla kendine hayran bıraktı.

Sanchez, tek maçta Nelsson'u geride bıraktı!
25 Eylül 2023 - 11:14
Galatasaray formasını ilk kez Başakşehir karşısında giyen Davinson Sanchez performansıyla, Victor Nelsson'un formasına göz koydu.

Tottenham'dan 9.5 milyon euro'ya alınan 27 yaşındaki oyuncu, hava toplarındaki müthiş hakimiyeti, oyunu geriden kurarken tekniği ile fark yaratması ve agresif futbolu ile Başakşehir deplasmanında kendini gösterirken, övgü aldı. Sarı-kırmızılı yetkililer, Kolombiyalı futbolcu konusunda şu değerlendirmeyi yaptı:

"Lider bir karakter"

"Lider bir karakter. Bunu ilk antrenmandan itibaren hissettirmeye başladı. Hem saha içinde hem de saha dışında bu karakterini gösterebiliyor. Başakşehir maçındaki kusursuz oyunu sürpriz olmadı ama sonrasındaki tavırları bizim için önemliydi. Kısa sürede takıma ve kulübe karşı büyük bir aidiyet duygusu ile hareket etmeye başladı."

Nelsson'dan önde görülüyor

Davinson Sanchez ilk kez önceki akşam forma giyerken, fiziksel olarak çok güçlü ve diri görünmesinin yanı sıra tekniği ile de özel bir isim olduğunu gösterdi. Nelsson'a göre bu yönü çok daha iyi olan Sanchez'in teknik direktör Okan Buruk tarafından daha fazla tercih edilebilecek konuma geldi.

Geri pas sorunu

Nelsson'un sürekli geri oynayarak Muslera'yı zor duruma soktuğu belirtilirken, teknik kadronun bu nedenle Sanchez'le bu riski en aza indirmeyi hedefleyeceği vurgulandı.

(Milliyet)

YORUMLAR

  • 0 Yorum