Şenol Güneş 'İmzayı atmadı' iddiası

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre; Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, UEFA'ya verilecek borçsuzluk kağıdına imza atmadı, siyah-beyazlıları zor durumda bıraktı. Şenol Güneş'in Menajeri Deniz Türker ise böyle bir olayın yaşanmadığını belirtti.

Şenol Güneş 'İmzayı atmadı' iddiası
23 Ekim 2018 - 14:48

Milliyet Gazetesi'nden Mustafa Anıklı'nın haberine göre; Türk Lirası’na geçişte yönetim ile anlaşamayan Şenol Güneş, siyah-beyazlıları UEFA ile köşeye sıkıştırdı. Yönetim ise, istenen şartlardaki sözleşmenin kabul edilmemesi durumunda devletin verdiği kurla (4.55 TL) anlaşma yapacak.

Beşiktaş’ın güvendiği dağlara kar yağdı! Futbolun patronu olan, lider olarak sahaya çıkan teknik direktör Şenol Güneş, siyah-beyazlı yönetimin elini kolunu bağladı, UEFA’nın karşısında Kartal’ı zor durumda bıraktı.

Dövizden Türk Lirası’na geçiş kararının ardından bundan rahatsız olan Güneş, Kulüpler Birliği’nin belirlediği 5.5 TL’lik euro kurunu yetersiz buldu. Birçok futbolcunun kabul ettiği sözleşme önerisine muhalefet eden Şenol Hoca, bu şekilde mukaveleyi yenilemeyeceğini bildirdi.

Beşiktaş Teknik Direktörü, yönetimin önerisine karşı öneri getirip, bugünkü kurdan anlaşma yapacağını ifade etti. Bunun mümkün olmadığını dile getiren siyah-beyazlılar ise “Ya verdiğimiz bedeli kabul edersin ya da devletin önerdiği tebliğe göre 2 Ocak’taki Merkez Bankası kuruna razı olursun” restini çekti. Eğer Şenol Hoca 5.5 TL’yi kabul etmezse, yeni sözleşmede o günkü euro kuru olan 4.55 dikkate alınacak.

Deniz Türker: Böyle bir konu görüşülmedi

Öte yandan Şenol Güneş'in Menajeri Deniz Türker sporx'e yaptığı açklamada: "Hocanın kurla ilgili yönetimin talebini geri çevirdiği iddiası gerçek dışı. Bu konuda bırakın bir ret olayını, böyle bir konu hoca ile yönetim arasında görüşülmedi."

YORUMLAR

  • 0 Yorum