Şenol Güneş'ten Arda ve Caner için açıklama

A Milli Takımımızın Teknik Direktörü Şenol Güneş, milli maçlar öncesi düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Şenol Güneş'ten Arda ve Caner için açıklama
09 Kasım 2020 - 15:56
A Milli Takımımızın Teknik Direktörü Şenol Güneş, milli maçlar öncesinde bir basın toplantısı düzenledi. Hırvatistan, Rusya ve Macaristan maçları öncesi konuşan Şenol Güneş, Uluslar Ligi'ndeki hedeflerini anlatırken, Arda Turan ve Caner Erkin hakkında da konuştu.

Milli takımın durumunu değerlendiren Güneş ''Eylül ayına kötü başladık. Macarlara yenilmeyip, yenseydik daha iyi durumda olabilirdik. Halen liderlik şansımız var, iki maçı da kazanmak istiyoruz. Birinci ya da ikinci olarak iyi bitirmek arzusundayız. Seyahatlar, kamplar ve pandemi etkisi gibi unsurlardan oyuncular etkilenebiliyor. Kamp döneminde 3 maç olacağı için kadrodaki tüm oyuncuları görmek istiyoruz. Kadromuzu açıkladık. Herkes severek geliyor. Tüm Türkiye ile bir aile olduk. Her zaman söylediğim gibi Milli Takım; herkesin, hepimizin takımı. Ortak hedeflerimiz ve de hayallerimiz var. Bu hayallere ulaşmada da her kesimin bize faydaları olacaktır. Elimizde iskelet bir kadro var, mümkün olduğunca o ekibi korumak istiyoruz. Başarıları devam edeceği sürece ben de arkalarında olacağım. Onların performansını geçecek her oyuncuya kapımız açık. Onlar da izleniyor. Zamanı ve yeri gelince onlar da katılacak'' ifadelerini kullandı.

Şenol Güneş'ten Arda Turan ve Caner Erkin sözleri

Arda Turan hakkında da kısa bir açıklama yapan tecrübeli teknik adam ''Arda da Türkiye'nin en iyi oyuncularının başında gelir. İstemediğimiz bir şekilde düşüşe geçti. Küllerinden doğmak istiyor. Bu gayretini görüyorum Başarılı olur, biz de ihtiyaç duyarsak bu kapıları kapatmayız. Caner ve Arda farklı oyuncular'' dedi.

Milli takıma davet edilen Caner Erkin için de konuşan Şenol Güneş ''Caner de uzun aradan sonra aramıza katıldı. "Hoş geldin" ve "hayırlı olsun" diyorum. Uzun zamandır takip ediyordum. Çok da başarılı olarak bizi yanıltmayacaktır. Daha önce de önemli hizmetleri oldu. Tesadüf 2011'de Hırvatistan ile oynadığımız maç kadrosunda Burak ile olan 2 oyuncudan biri. Takıma hem sahada katkı verecek hem de gençlere örnek olacak'' ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum