Şenol Güneş: Yarışta garanti durumda değiliz

Fransa'yla Paris'te 1-1 berabere kalarak liderliğini sürdüren A Milli Takımımız'da teknik direktör Şenol Güneş karşılaşma sonrası açıklamalarda bulundu.

Şenol Güneş: Yarışta garanti durumda değiliz
15 Ekim 2019 - 00:53 - Güncelleme: 15 Ekim 2019 - 19:04

Fransa'yla Paris'te 1-1 berabere kalarak liderliğini sürdüren A Milli Takımımız'da teknik direktör Şenol Güneş karşılaşma sonrası açıklamalarda bulundu.

İzlanda ve Andorra maçlarının önemine dikkat çeken Güneş şunları söyledi:

"Önce Allah'ıma şükrediyorum. Bütün oyuncularımız özveriyle çalışarak bugünlere geldi. Zor bir maçtı bizim için. Bizden daha iyi oynadılar doğru. Sorumluluğumuz çok ağır kolay değil. İlk yarıda orta sahamız topa sahip olamadı. İkinci yarı daha iyiydik ama yeterli değildik. İyi niyet ve gayretle alınan sonuç bize mesafe aldırdı. Oyuncularımı alınlarından öpüyorum."

"Yarışta garanti durumda değiliz"

''Yarışta garanti durumda değiliz. Hep beraber tüm oyuncular, tüm Türkiye olarak bir sonraki maça hazırlanmak zorundayız. Oyunculara da eksiklerini söyledim. Fransa taraftarını da çok beğendim. Olağanüstü destek verdiler. Bizim sayımız azdı ama kalitemiz çoktu. O kalabalığı bastırmak için uğraştık. Gelen tüm taraftarlara teşekkür ediyorum, çok güzel bir destek verdiler.

"Irk, dil, din ayrımının, terörün olduğu bir ortam herkesi rahatsız eder"

"Refah, bir ülkeyle olmaz. Tüm ülkeler bunu yaşayabilmeli. Irk, dil, din ayrımının, terörün olduğu bir ortam herkesi rahatsız eder. Bizde bir söz vardır, 'komşusu aç yatarken tok yatan bizden değildir.' Keşke hiç böyle bir duruma maruz kalmasaydık. Bulgaristan-İngiltere maçında da keşke böyle durumlar yaşanmasaydı. Üzgünüm. Futbol birleştirici bir unsurdur. Bakın, burada hep birlikteyiz. İnşallah büyük takımlar, büyük devletler, büyük insanlar kendinden küçük gördükleri insanlara güzel örnek olurlar. İyinin ortaya çıkması için bir yarıştır futbol."

"Asker Selamı'nda kötü niyet aramak doğru değil"

"Asker Selamı'nda kötü niyet aramak doğru değil. Askerlerimize sahip çıkmak için yapıyoruz. Askerlerimiz gitsin de birilerini öldürsün diye yapmıyoruz. Bu beni de aşar, Trump'ın işi bu, Macron'un işi. Onlar dünyayı yönetiyorlar, ben takımı zor yönetiyorum."

YORUMLAR

  • 0 Yorum